Mniejsza liczba klubów w Serie A i Serie B?

4 lata temu Mniejsza liczba klubów w Serie A i Serie B?
fot. Serie A

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Carlo Tavecchio ponownie wyszedł z propozycją zredukowania liczby zespołów występujących w Serie A i Serie B.

Taki zabieg ma na celu zmniejszenie liczby kolejek w sezonie, co wiązałoby się ze stworzeniem dodatkowego czasu na konsultacje reprezentantów kraju. Jednym ze zwolenników takiej reformy jest selekcjoner „Squadra Azzurra” Antonio Conte. Były szkoleniowiec Juventusu wyszedł z pomysłem, by piłkarze drużyny narodowej pojawiali się częściej na zgrupowaniach, na co nie chcą zgodzić się włoskie kluby. Pomocą dla reprezentacji Włoch ma być reforma rozgrywek.

W myśl nowych założeń Serie A miałaby liczyć 18 zespołów, natomiast o awans do najwyższej klasy ligi miałoby walczyć 20 ekip.

- Obie ligi powinny zostać zredukowane po co najmniej dwie drużyny na potrzeby reprezentacji oraz z innych powodów. Sprawy muszą jednak zostać przeprowadzone w myśl zdrowej rywalizacji – powiedział prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

Plany Tavecchio mogą zostać pokrzyżowane przez Parmę, która wobec bankructwa może zostać wycofana z ligi. – To niewyobrażalne, by sezon mógł zakończyć się bez ich udziału. W najbliższą niedzielę ponownie zobaczymy ten zespół, w sytuacji która nie jest do końca jasna. Miejmy nadzieję, że w przyszłości wszystko już będzie jasne i w zgodzie z panującymi zasadami – dodał sternik włoskiej federacji.

Serie A składała się z 18 zespołów do sezonu 2004/05, po którym powiększono ją do 20 drużyn.  ŹRÓDŁO
Rai GR Parlamento Radio
TAGI: Włochy
Zobacz również
Składy na Hiszpania - Anglia
12 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.