Oficjalnie: 23-letni wnuk właściciela prezesem Wigan

3 lata temu Oficjalnie: 23-letni wnuk właściciela prezesem Wigan
fot. Wigan Athletic FC

Zmian w Wigan Athletic ciąg dalszy. 78-letni właściciel klubu Dave Whelan postanowił powierzyć prezesurę w zespole „The Latics” swojemu młodemu wnukowi.

Dave Whelan, dotychczas pełniący funkcję prezesa ekipy z DW Stadium (przez ostatnie 20 lat!), postanowił ustąpić ze stanowiska i na swojego następcę mianował 23-letniego Davida Sharpe'a, który jest jego wnukiem.

Nowy przewodniczący zarządu angielskiego klubu nie ma praktycznie żadnego doświadczenia związanego z piłką nożną. W ostatnim czasie kierował rodzinnym interesem gastronomicznym, jednakże z powodu braku klientów był zmuszony zakończyć swoją działalność, która nota bene przyniosła mu 1,3 miliona funtów strat.

Właściciel klubu Dave Whelan postanowił powierzyć komuś innemu władzę w drużynie, ponieważ w ostatnich miesiącach znajduje się na cenzurowanym. Został zawieszony oraz ukarany grzywną przez angielską federację za rasistowskie komentarze na temat Żydów i Chińczyków.

Decyzja o przekazaniu prezesury niedoświadczonemu wnukowi jest dość odważną, zważywszy na to, że nad Wigan Athletic ciąży widmo spadku do niższej ligi. Po 34 grach piłkarze Malky’ego Mackaya zajmują przedostatnią lokatę w Championship. Do bezpiecznego miejsca tracą aż 9 punktów. ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Wigan Athletic FC Anglia David Sharpe Dave Whelan Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0101 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.