Kontuzja Busquetsa

Kontuzja Busquetsa fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Źródło: FC Barcelona

Pomocnik FC Barcelona Sergio Busquets doznał urazu podczas ostatniego pucharowego spotkania.

W środę "Blaugrana" podejmowała na wyjeździe Villarreal w ramach półfinału Pucharu Króla. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości, którzy przypieczętowali awans do finału tych rozgrywek, jednak triumf został okupiony kontuzją Busquetsa.

26-letni reprezentant Hiszpanii w 39' minucie spotkania doznał urazu kostki i musiał przedwcześnie opuścić murawę, będąc zastąpionym przez Mathieu. Lekarze potwierdzili, że pomocnik na pewno nie wystąpi w niedzielnym starciu z Rayo, lecz nie wiadomo na razie, ile ostatecznie potrwa jego absencja. Według niepotwierdzonych informacji przerwa może potrwać nawet 4-5 tygodni, co oznaczałoby brak zawodnika w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City i ligowym klasyku z Realem Madryt.

Hiszpan wystąpił w bieżącym sezonie w 32 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, notując jedno trafienie i trzy asysty.