Szkot z Realu zagra dla Hiszpanii?

4 lata temu Szkot z Realu zagra dla Hiszpanii?

Występujący w młodzieżowej drużynie Realu Madryt Jack Harper może wybrać grę w reprezentacji Hiszpanii mimo swojego szkockiego pochodzenia

Rodzice młodego napastnika osiedlili się w Hiszpanii 20 lat temu. Jack urodził się w Máladze i w wieku 13 lat dołączył do szkółki młodzieżowej Realu Madryt, z którym łączy go pięcioletni kontrakt. Za sobą ma już występy w reprezentacji Szkocji do lat 17 i 19. Ojciec zawodnika twierdzi jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by jego syn zdecydował się na grę w drużynach młodzieżowych Hiszpanii.

Spekulacje na temat reprezentacyjnej przyszłości 19-latka rozpoczęły się po tym, jak selekcjoner szkockiej ekipy do lat 19 Ricky Sbragia nie wysłał mu powołania na najbliższe mecze przeciwko Austrii, Włochom i Chorwacji. Argumentował, że Harper jest "luksusowym zawodnikiem", a jego zespół opiera się na fizyczności.

- Dzień po ogłoszeniu nominacji do kadry Szkocji, w której nie ujęto Jacka, zadzwoniono do mnie z hiszpańskiej federacji z zapytaniem o jego status w drużynie narodowej. Akademia młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii znajduje się bardzo blisko obiektów treningowych Realu, więc wysłannicy niejednokrotnie mieli okazję do obserwowania Jacka w akcji – powiedział w wywiadzie dla „Daily Record” ojciec piłkarza.

Od razu dodał, że wie, dla której drużyny chciałby występować jego syn. – Jack chce grać dla Szkocji. Cała jego rodzina pochodzi z tego kraju. Jest wierny Szkocji, ale do czasu ukończenia 21 lat może zmienić decyzję.

Jack Harper razem z Realem rywalizuje w Lidze Młodzieżowej UEFA. W 6 meczach w tych rozgrywkach zdobył 3 gole i zanotował taką samą liczbę asyst. ŹRÓDŁO
Daily Record
TAGI: Real Madryt CF Jack Harper Szkocja Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.