Falcao wyrównał kolumbijski rekord

Falcao wyrównał kolumbijski rekord fot. Transfery.info
Krzysztof Gońka

Radamel Falcao wyrównał rekord strzelecki Arnoldo Iguarána w barwach reprezentacji Kolumbii.

Przebywający na wypożyczeniu w Manchesterze United Falcao nie grzeszy skutecznością w barwach angielskiej ekipy. Dotychczas w 22 meczach dla „Czerwonych Diabłów” zdołał zdobyć zaledwie cztery gole. Zupełnie inaczej wygląda jego dorobek strzelecki w spotkaniach kadry narodowej - podczas obecnej przerwy na gry reprezentacji zdobył trzy bramki w dwóch meczach.

Wypożyczony z AS Monaco Kolumbijczyk ostatnie trafienie zaliczył w towarzyskim spotkaniu przeciwko Kuwejtowi (3-1) w poniedziałek. W 74. minucie gry wykorzystał rzut karny i zdobył swojego 24 gola (w 51 spotkaniach) w narodowych barwach, wyrównując przy tym rekord należący do Arnoldo Iguarána. „El Guajiro” występował w reprezentacji Kolumbii w latach 1979-1993 i potrzebował do tego 68 meczów.

- Cieszę się ze zdobytego gola, ale najważniejsze jest zwycięstwo drużyny - podkreślił po zwycięstwie nad Kuwejtem 29-letni snajper.