Japońskie plany Chelsea

3 lata temu Japońskie plany Chelsea
fot. Wikipedia

Chelsea FC zamierza przyjrzeć się japońskiemu rynkowi i znaleźć zawodnika, który będzie mógł zasilić ekipę „The Blues” w czasie najbliższego okna transferowego.

Kierunek poszukiwań jest powiązany z umową, jaką Chelsea zawarła ostatnio z Yokohama Rubber Company - firmą, zajmującą się produkcją opon. Japończycy podpisali z angielskim jkubem pięcioletni kontrakt wart 200 milionów funtów. Działacze drużyny z Londynu między innymi zaproponowali sprowadzenie do klubu piłkarza na co dzień występującego w J-League.

Potencjalny nowy nabytek weźmie udział w przygotowaniach ekipy ze Stamford Bridge do kolejnego sezonu. Po zakończeniu okresu przygotowawczego menadżer José Mourinho podejmie decyzję o jego ewentualnym wcieleniu do kadry na następną kampanię bądź też o jego wypożyczeniu do innego europejskiego zespołu. Liderzy Premier League planują również odbyć tournée po Japonii już po zakończeniu sezonu. Według doniesień "One World Sports" klub obserwował już 22-letniego napastnika Yoshinoriego Muto, obecnie występującego w FC Tokyo.

Do tej pory w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej występowało sześciu Japończyków. Junichi Inamoto grał w Arsenalu, Fulham oraz WBA. Kazuyuki Toda zagrał w czterech spotkaniach Tottenhamu. Hidetoshi Nakata natomiast był piłkarzem Boltonu. Zawodnikami pochodzącymi z „Kraju kwitnącej wiśni” z niedawną przeszłością w Premier League są Shinji Kagawa (Manchester United), Ryo Miyaichi (Arsenal) oraz Maya Yoshida (obecnie Southampton). 



ŹRÓDŁO
One World Sports
TAGI: Chelsea FC Anglia Japonia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0046 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.