Barcelona pracuje nad transferem Pogby

4 lata temu Barcelona pracuje nad transferem Pogby
fot. Juventus FC

FC Barcelona nie porzuciła marzeń o pozyskaniu gwiazdora Juventusu Paula Pogby i zamierza złożyła turyńczykom ofertę kupna Francuza.

Według "Sportu" władze zespołu mistrza Włoch odrzuciły pierwszą ofertę transferową ze strony Katalończyków à propos reprezentanta Francji pomimo tego, że sam zawodnik chciał przenieść się do Hiszpanii. „Sport” donosi, że Barcelona chciałaby sfinalizować transakcję przed lipcowymi wyborami na prezydenta klubu, dlatego też Ariedo Braida rozpoczął pracę nad znalezieniem rozwiązania gwarantującego pozyskanie utalentowanego pomocnika.

Media podają, że Braida zawarł wcześniej z Włochami przyjacielską umowę. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie działaczom „Starej Damy” w odrzuceniu oferty „Blaugrany” – oferowała ona 70 milionów euro za przejście Pogby do Barcelony, co więcej Francuz zostałby automatycznie wypożyczony do „Juve” do lata 2016 roku. Życzeniem działaczy tego zespołu było jednak sprzedanie swojej perełki w czasie najbliższego okna transferowego za kwotę sięgającą stu milionów euro.

Według najnowszych doniesień Braida spotkał się w tym tygodniu z Giuseppe Marottą i obaj panowie doszli do porozumienia, według którego były gracz Manchesteru United mógłby przenieść się do Katalonii w 2016 roku. Włosi żądają jednak za przeprowadzenie transakcji kwoty dużo wyższej niż 70 milionów euro.

Sam zawodnik chciałby kontynuować swoją karierę w Hiszpanii, mimo iż kilka klubów z całej Europy z Manchesterem City na czele przejawia nim zdecydowane zainteresowanie i gotowość do przystąpienia do negocjacji. Nie wiadomo jednak, na ile Pogba jest oddany idei gry na południu naszego kontynentu. Letni transfer do Barcelony oznaczałby dla niego półroczny rozbrat z futbolem, gdyż wicemistrzowie Primera Division nie mogą rejestrować nowych zawodników z powodu kary nałożonej w związku z nieprawidłowościami przy poprzednich transferach.

Dlatego też w szranki z Hiszpanami mogą stanąć popularni „Obywatele”, którzy gotowi są wyłożyć 80 milionów euro za sam transfer oraz są w stanie zaoferować 22-latkowi kontrakt indywidualny na poziomie 12 milionów euro, co wydaje się być poza zasięgiem finansowym Barcelony. W związku z rywalizacją o pozyskanie Pogby Braida miał według „Sportu” podbić stawkę – w ramach rozliczenia zaproponował również karty zawodnicze Pedro i Martina Montoyi.

Na tę chwilę Barcelona i Manchester City są najpoważniejszymi kandydatami do zapewnienia sobie usług gwiazdora Serie A. Zainteresowanie Pogbą wyrażają też przede wszystkim Real Madryt oraz Paris-Saint Germain FC. Z wyścigu miała zrezygnować londyńska Chelsea, dla której finansowe wymagania klubu oraz zawodnika są zbyt wygórowane.

Ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości Francuza powinniśmy spodziewać się pod koniec sezonu.ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Juventus FC FC Barcelona Manchester City FC Real Madryt CF Paul Pogba Włochy Francja Hiszpania Anglia Paris Saint-Germain FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.