Scholes: Hazard musi być bardziej samolubny

4 lata temu Scholes: Hazard musi być bardziej samolubny

Paul Scholes w swoim cotygodniowym felietonie dla angielskiego „The Independent” podzielił się z czytelnikami swoją opinią na temat Edena Hazarda, jednego z głównych faworytów nagrody dla najlepszego zawodnika sezonu Premier League.

24-letni Belg prezentuje się w trwających rozgrywkach wręcz rewelacyjnie – udało mu się zdobyć już 13 goli i zaliczyć 11 asyst – więc w sposób naturalny stał się on największą gwiazdą ofensywy „The Blues”. Wielu ekspertów widzi w nim piłkarza, który w niedalekiej przyszłości może osiągnąć poziom Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Nie inaczej jest w przypadku Paula Scholesa, który również podziwia występy Hazarda, ale dostrzega jeszcze pewne mankamenty w jego grze.

- Hazard jest super graczem, który ma już za sobą kilka wielkich meczów w Premier League. Jose Mourinho ma w talii zawodnika, który w przypadku, gdy nie idzie w którymś ze spotkań Chelsea, może zanotować asystę lub bramkę, przechylającą szalę zwycięstwa na ich stronę. Uważam,  że Ronaldo i Messi są samym szczycie hierarchii futbolowej, ale Belg prezentuje podobny poziom do Neymar czy Luisa Suareza  – stwierdził Scholes.

- Jedna rzecz mnie wciąż zastanawia, czy Hazard ma ten głód zdobywania bramek, który cechuje Messiego, Ronaldo i Suareza. Są to gracze, mający okrutny apetyt na to, by umieścić piłkę w siatce. Oni są nie do powstrzymania. A Hazard wydaje się być stosunkowo spokojnym człowiekiem, który lubi minąć kilku rywali i zanotować świetną asystę przy golu kolegi. Robi to zresztą świetnie – kontynuował Anglik.

- Nie mam wątpliwości, że zasługuje on na nagrodę najlepszego gracza sezonu Premier League.  Grać w ten sposób, pod sporą presją kibiców, aby ciągle strzelać gole, nie jest łatwe, ale jemu się to udaje i jest on głównym architektem dobrych wyników Chelsea w tym sezonie. Jeżeli jednak chce być stawiany z jednym szeregu z Messim i Ronaldo, musi w każdym meczu nastawić się na bezustanne dążenie do zdobywania bramek – zakończył wątek były pomocnik Manchesteru United.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Paul Scholes Eden Michael Hazard Chelsea FC Anglia Belgia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.