Piłkarz Marsylii na celowniku Chelsea

4 lata temu Piłkarz Marsylii na celowniku Chelsea
fot. Wikipedia

Chelsea chce sprowadzić do siebie piłkarza Olympique Marsylia Giannelliego Imbulę.

Zainteresowanie pomocnikiem potwierdził jeden ze skautów „The Blues”, Guy Hillion, który niedawno obserwował na żywo grę Francuza i był pod wrażeniem jego umiejętności. Przyznał też, że reprezentant francuskiej młodzieżówki jest na szczycie listy Chelsea i może trafić na Stamford Bridge tuż po zakończeniu trwającego sezonu.

Obecny lider Premier League, chcąc wykupić z Marsylii Imbule, musi liczyć się z wydatkiem 25 milionów funtów.

- Widziałem Imbule wiele razy. Jak tylko dostanie piłkę, potrafi przyśpieszyć i świetnie podłączyć się do akcji. Ma dobrą technikę, znakomicie panuje nad futbolówką, potrafi świetnie przewidzieć grę. Umie też bardzo dobrze zagrać celnie do kolegi i ma niesamowitą lewą nogę -  opisuje piłkarza skaut Chelsea.

Imbula, grając jeszcze dla Guingamp, został wybrany najlepszym piłkarzem Ligue 2. Francuz pomógł wtedy klubowi w awansie do Ligue 1. 21-latek jest porównywany do byłego znakomitego gracza Chelsea Claude’a Makélélé, który słynął ze swego bojowego stylu gry.

„The Blues” interesowali się Francuzem już w poprzednim oknie transferowym, jednak zawodnik wybrał wówczas Marsylię. Prezes klubu Vincent Labrune stwierdził po zakupie Imbuli, że gracza oprócz Chelsea chciały do siebie ściągnąć również Monaco i PSG, jednak ten wybrał Olympique.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Chelsea FC Giannelli Imbula Olympique Marsylia Francja Anglia
Zobacz również
Składy na Chelsea - Liverpool
3 tygodnie temu  
0
Składy na Lyon - Marsylia
4 tygodnie temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.