Jak Ferguson próbował ściągnąć Bale'a? Kulisy odejścia z Southampton

4 lata temu Jak Ferguson próbował ściągnąć Bale'a? Kulisy odejścia z Southampton
fot. Real Madryt CF

Nie ustają spekulacje na temat transferu Garetha Bale’a do Manchesteru United. Okazuje się, że Walijczyk mógł trafić na Old Trafford jeszcze w wieku siedemnastu lat.

W piątek angielska prasa podała informację, że „Czerwone Diabły” są gotowe wydać na gwiazdę Realu Madryt nawet sto milionów funtów, pod warunkiem, że sam zawodnik zgłosi chęć zmiany klubu (WIĘCEJ). Cofnijmy się na chwilę do roku 2007, kiedy talent młodego Garetha ujawniał się w Southampton.

Już wtedy ówczesny menedżer Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, podczas zimowego okna transferowego chciał pozyskać 17-letniego wtedy Bale’a. 20-krotni mistrzowie Anglii zaproponowali „Świętym” kwotę dziesięciu milionów funtów, a więc dziesięć razy mniejszą, niż obecnie wart jest Walijczyk. Wtedy jednak takie pieniądze uznano by za "złoty interes". Szkocki szkoleniowiec był tak zdeterminowany by pozyskać Walijczyka, że zaproponował nawet półtoraroczny powrót na wypożyczenie do Southampton Bale’a, by ten mógł dalej ogrywać się w seniorskim zespole.

W ekipie „Świętych” w tamtym czasie doszło do zmian na stanowisku prezesa klubu. Ruperta Lowe’a zastąpił Michael Wilde wraz z nowym zarządem, który nie chciał sprzedawać swoich utalentowanych piłkarzy zimą, gdyż mogłoby to zostać odebrane jako wyprzedaż w klubie. Decyzja okazała się wielkim niedopatrzeniem ze strony drużyny z St Mary’s Stadium, ponieważ kontrakt Bale’a wygasał za półtora roku, a sam zawodnik nie był skłonny do pozostania na dłużej w Southampton.

Latem 2007 roku w klubie potrzebowano pieniędzy, więc sprzedaż Walijczyka była nieunikniona. Jako pierwszy z dziesięcioma milionami funtów, a więc identyczną sumą jaką zaproponował zimą Manchester United, zgłosił się Tottenham. „Święci” usiedli więc do rozmów i transfer stał się faktem. Po zakończeniu sezonu Bale podpisał kontrakt z „Kogutami”.

Największa frustracja zapanowała w klubie z Old Trafford. Sir Alex Ferguson nie może wybaczyć władzom Southampton, że rozpoczęli rozmowy z Tottenhamem bez wcześniejszego skontaktowania się z nim, pomimo iż wiedzieli, jak Szkot był zdeterminowany w styczniu by pozyskać Bale’a. Co ciekawe, Walijczyk zadebiutował w barwach „Kogutów” właśnie w przegranym 1:0 meczu z „Czerwonymi Diabłami”

Teraz temat transferu 25-latka na Old Trafford wraca jak bumerang. W grę wchodzą jednak dużo większe pieniądze niż te w 2007 roku. W Anglii spekuluje się, że Bale może rozważyć powrót na Wyspy ze względu na rodzinę, która mieszka aktualnie w Cardiff.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Gareth Bale Real Madryt CF Manchester United FC Tottenham Hotspur FC Southampton FC Anglia Walia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.