Największa gwiazda Arsenalu opuści początek przyszłego sezonu?

4 lata temu Największa gwiazda Arsenalu opuści początek przyszłego sezonu?
fot. Arsenal FC

Arsenal może rozpocząć przyszły sezon w poważnym osłabieniu, za jakie należy uznać potencjalny brak Alexisa Sáncheza.

Skrzydłowy po sezonie wyjedzie na Copa America, rozgrywane w jego ojczyźnie, które rozpocznie 11 czerwca i potrwa do 4 lipca, a reprezentacja Chile należeć będzie do grona faworytów. Istnieje zatem duża szansa, że pobyt byłego piłkarza Barcelony w Ameryce Południowej potrwa bardzo długo,  dlatego zawodnik może przegapić początek sezonu ligowego. 

Start Premier League jest zaplanowany dopiero na 8 sierpnia, lecz Arsene Wenger zapowiedział już wcześniej, że każdy z jego zawodników dostanie co najmniej cztery tygodnie urlopu. Jeśli zatem Alexis zakończy mistrzostwa kontynentu dopiero w lipcu, wróci do treningów z zespołem dopiero na kilka dni przed pierwszą kolejką i mało prawdopodobne wydaje się, by bez przygotowania od razu znalazł się w kadrze meczowej. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku Brazylijczyka Gabriela i Kolumbijczyka Davida Ospiny. 

Francuski szkoleniowiec nie jest zadowolony z takiej perspektywy, ale ma też małe powody do zadowolenia. Według rozporządzeń FIFA, wszyscy uczestnicy Copa America powinni zostać odesłani przez swoje kluby na zgrupowanie reprezentacji najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem turnieju. Arsenal natomiast 30 maja zagra w Pucharze Anglii i teoretycznie powinien być osłabiony brakiem wspomnianej trójki. Na szczęście dla "Kanonierów", londyńczycy doszli do porozumienia i uzyskali od reprezentacji zgodę na ich późniejszy przylot.ŹRÓDŁO
Telegraph
TAGI: Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Arsenal FC Chile Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.