Współpraca Marsylii z Chelsea? Francuzi chcą wypożyczać młode gwiazdki!

4 lata temu Współpraca Marsylii z Chelsea? Francuzi chcą wypożyczać młode gwiazdki!
fot. Olympique Marsylia

Olympique Marsylia rozważa podjęcie współpracy z Chelsea. Francuski klub chciałby dzięki temu zapewnić sobie wypożyczenie Charly’ego Musondy.

Działacze drużyny ze Stade Velodrome zamierzają dojść z do porozumienia w sprawie nawiązania współpracy z nowym mistrzem Anglii. Dzięki temu młodzi zawodnicy nie mieszczący się w kadrze pierwszego zespołu „The Blues” mogliby ogrywać się w spotkaniach Lique 1 oraz w Pucharze Francji.

Sztab szkoleniowy Marsylii zainteresowany jest wypożyczeniem z Londynu 18-letniego Charly’ego Musondy. Reprezentant belgijskich młodzieżówek jest wyróżniającym się piłkarzem w strukturach Chelsea, a swoją bardzo dobrą grą w Lidze Młodzieżowej UEFA (ekipa ze Stamford Bridge zwyciężyła w tych rozgrywkach) zwrócił na siebie uwagę znanych europejskich marek.

Angielskie media nie wykluczają też, że Francuzi będą chcieli dodatkowo skusić się na pozyskanie dwóch innych zdolnych adeptów londyńskiej szkółki piłkarskiej.

Prezydent „OM” Vincent Labrune w poprzednim miesiącu jasno dał do zrozumienia, że będzie zmierzał ku nawiązaniu współpracy między tymi dwoma klubami. W tym celu spotkał się z dyrektorem technicznym Chelsea, Michaelem Emenalo.

- Powiedziałem mu, że taki klub jak Marsylia chciałby zbudować coś razem z tak znanym zespołem jak Chelsea i mógłby wypożyczyć kilku zawodników. Piłkarze posiadający spory potencjał i nie mający większych szans na przebicie się do kadry pierwszej drużyny mogliby trafić do nas, a Chelsea w w części pokrywałaby ich wynagrodzenie – powiedział wówczas Labrune. ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Olympique Marsylia Chelsea FC Charles Musonda Francja Anglia Belgia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.