Čech ma zgodę na transfer

4 lata temu Čech ma zgodę na transfer

Jedenastoletnia przygoda Petra Čecha z Chelsea FC dobiega końca. Doświadczony bramkarz otrzymał zgodę klubu na negocjacje z innymi drużynami.

Reprezentant Czech przegrał w tym sezonie rywalizację o miejsce w bramce londyńskiej ekipy z Thibaut Courtouis. Były golkiper Rennes zaliczył w tym sezonie zaledwie szesnaście meczów, w tym sześć w Premier League.

Pomimo wcześniejszych doniesień, jakoby sztab szkoleniowy „The Blues” nie zgadzał się na odejście Čecha z Londynu, agent zawodnika przyznał, że dostał zielone światło na rozmowy z zespołami zainteresowanymi pozyskaniem jego klienta.

- Kontrakt Petra z Chelsea jest ważny jeszcze przez rok. Mogę jednak potwierdzić, że otrzymaliśmy zgodę klubu na negocjacje z  przedstawicielami innych drużyn. Życzeniem mojego klienta jest regularna gra w zespole z najwyższej półki. Pracujemy nad tym. Mogę również zapewnić, że nic nie zmieniło się w kontrakcie z Chelsea, Petr będzie mógł zmienić barwy klubowe 1 lipca - powiedział Viktor Kolar.

Londyński klub nie skomentował jeszcze doniesień agenta Čecha. Przeciwnikiem jego odejścia ze Stamford Bridge jest José Mourinho. Portugalczyk docenia umiejętności swojego piłkarza i nie chce, by ten wzmacniał konkurencję.

- Decyzja numer jeden: Petr zostaje z nami. Decyzja numer dwa: może odejść, ale nie do angielskiego klubu. Nie chcę, by zasilił zespoły walczące bezpośrednio z nami - powiedział „The Special One”.

Zainteresowanie 32-latkiem przejawiają Inter Mediolan, AS Roma, Beşiktaş i Arsenal.ŹRÓDŁO
BBC Sport
TAGI: Chelsea FC Petr Čech Anglia Czechy AS Roma Inter Mediolan Beşiktaş JK Turcja Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.