City otwiera rozmowy w sprawie transferu Pogby

4 lata temu City otwiera rozmowy w sprawie transferu Pogby
fot. Juventus FC

Manchester City rozpoczął rozmowy mające na celu pozyskanie Paula Pogby z Juventusu.

Dyrektor sportowy "The Citizens" Txiki Begiristain spotkał się z agentem Francuza, Mino Raiolą. Dwójka przedyskutowała warunki, które muszą zostać spełnione, by doszło do realizacji umowy.

Juventus w dalszym ciągu odmawia obniżenia swojej wyceny Pogby - 100 milionów euro, sam zawodnik ma się z kolei domagać pensji na poziomie 12 milionów euro rocznie netto. Ponadto, jego agent domaga się honorarium w wysokości 10 milionów euro.

City niemal na pewno nie spełni tych wymagań, choć bardzo chce pozyskać 22-latka, pożądanego również przez Real Madryt i Barcelonę.  U siebie widział go też Manchester United, jednak Pogba nie chce wracać do klubu, który opuścił za darmo w 2012 roku. 

Rzeczywiście postawione wymagania wydają się być zbyt wysokie dla wszystkich zaangażowanych zespołów, dlatego realistyczna wycena pomocnika to 80 milionów euro. Jego żądania finansowe i kwota, której domaga się Raiola, też zostaną prawdopodobnie zmniejszone, jeśli Pogba wyrazi chęć transferu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie jego usługami, równie dobrze wkrótce może dojść do bitwy na oferty.

Choć "The Citizens" chcą być w centrum decyzji o przyszłości Francuza, klub nie jest ponoć ani trochę blisko jego pozyskania. W realizacji transferu ma im pomóc spodziewane złagodzenie ograniczeń wynikających z Finansowego Fair Play. Uważa się, że zarówno Pogba, jak i Juventus chcą, by jego przyszłość została wyjaśniona do połowy lipca. 

ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Paul Pogba Juventus FC Włochy Manchester City FC Anglia Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.