Dwóch potencjalnych obrońców Milanu

3 lata temu Dwóch potencjalnych obrońców Milanu

Milan rozpoczyna prace nad wzmocnieniem defensywy.

Na San Siro trwa ofensywa transferowa. Nowym piłkarzem "Rossonerich" został już Andrea Bertolacci, a wkrótce dołączy do niego Carlos Bacca, dlatego teraz działacze skupiają się na zakontraktowaniu obrońcy, by wszystkie formacje miały swojego nowa lidera. W chwili obecnej, do tej roli przymierzani są dwaj kandydaci: Alessio Romagnoli oraz Aymeric Laporte.

Sprowadzenie któregoś z nich będzie kosztowne, bowiem ten pierwszy, mimo 20 lat, wyceniany jest na 30 milionów euro. W swoich szeregach chce go mieć jednak Sinisa Mihajlović. Nowy trener Milanu współpracował z nim w Sampdorii, do której zawodnik był wypożczony z Romy. Młodzieżowy reprezentant Włoch w Genui zbierał świetne recenzje, ale wciąż nie wiadomo, jakie plany ma wobec niego klub ze stolicy.

Pozyskanie 21-letniego Laporte wydaje się jeszcze trudniejszym zadaniem. Athletic słynie z twardych negocjacji, a w tej sytuacji posiada mocny argument - klauzula w kontrakcie Francuza wynosi aż 50 milionów euro. Warto przypomnieć, że piłkarza jeszcze niedawno przymierzano do Barcelony. Niemniej jednak, Milan w ciągu najbliższych dniach ma wystosować do Bilbao ofertę jego kupna. 

Wcześniej z przeprowadzką na San Siro łączono także Aymena Abdennoura. Jego transfer do Włoch jest jednak mało prawdopodobny, głównie ze względu na fakt, że zawodnik nie ma europejskiego paszportu.

ŹRÓDŁO
Di Marzio
TAGI: AC Milan AS Roma Aymeric Laporte Francja Athletic Bilbao Alessio Romagnoli Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.