Dwóch potencjalnych obrońców Milanu

4 lata temu Dwóch potencjalnych obrońców Milanu

Milan rozpoczyna prace nad wzmocnieniem defensywy.

Na San Siro trwa ofensywa transferowa. Nowym piłkarzem "Rossonerich" został już Andrea Bertolacci, a wkrótce dołączy do niego Carlos Bacca, dlatego teraz działacze skupiają się na zakontraktowaniu obrońcy, by wszystkie formacje miały swojego nowa lidera. W chwili obecnej, do tej roli przymierzani są dwaj kandydaci: Alessio Romagnoli oraz Aymeric Laporte.

Sprowadzenie któregoś z nich będzie kosztowne, bowiem ten pierwszy, mimo 20 lat, wyceniany jest na 30 milionów euro. W swoich szeregach chce go mieć jednak Sinisa Mihajlović. Nowy trener Milanu współpracował z nim w Sampdorii, do której zawodnik był wypożczony z Romy. Młodzieżowy reprezentant Włoch w Genui zbierał świetne recenzje, ale wciąż nie wiadomo, jakie plany ma wobec niego klub ze stolicy.

Pozyskanie 21-letniego Laporte wydaje się jeszcze trudniejszym zadaniem. Athletic słynie z twardych negocjacji, a w tej sytuacji posiada mocny argument - klauzula w kontrakcie Francuza wynosi aż 50 milionów euro. Warto przypomnieć, że piłkarza jeszcze niedawno przymierzano do Barcelony. Niemniej jednak, Milan w ciągu najbliższych dniach ma wystosować do Bilbao ofertę jego kupna. 

Wcześniej z przeprowadzką na San Siro łączono także Aymena Abdennoura. Jego transfer do Włoch jest jednak mało prawdopodobny, głównie ze względu na fakt, że zawodnik nie ma europejskiego paszportu.ŹRÓDŁO
Di Marzio
TAGI: AC Milan AS Roma Aymeric Laporte Francja Athletic Bilbao Alessio Romagnoli Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.