UEFA wybrała najlepszego zawodnika i XI EURO U-21

4 lata temu UEFA wybrała najlepszego zawodnika i XI EURO U-21
fot. UEFA

Dziś poznaliśmy werdykt UEFA w kwestii najlepszego piłkarza i jedenastki Mistrzostw Europy U-21.

Za największą gwiazdę turnieju rozgrywanego w Czechach uznano Williama Carvalho (Sporting CP), który reprezentował barwy Portugalii. Przez całe rozgrywki dzielnie służył ekipie Rui Jorgego i to właśnie on został wskazany jako najlepszy piłkarz, choć ostatecznie zajął z drużyną drugie miejsce, przegrywając w finale ze Szwedami w konkursie rzut karnych.

23-latek zasłynął przede wszystkim ze wspaniałego występu podczas półfinałowego starcia z Niemcami, gdzie zespół z Półwyspu Iberyjskiego pokonał rywala aż 5:0. Jak na złość los w stosunku do piłkarza odwrócił się w najważniejszym meczu, gdy spudłował z jedenastu metrów, czyniąc Szwedów najlepszą młodzieżową reprezentacją Starego Kontynentu.

William, który ma na koncie 13 występów w seniorskiej drużynie narodowej, popisał się imponującymi statystykami, głównie pod względem celnych podań (88,5% z wykonanych 394, co stanowi największą liczbę na turnieju).  Poza tym dopuścił się tylko trzech przewinień, a sam był faulowany 12-krotnie.

Carvalho dodatkowo znalazł się w najlepszej jedenastce turnieju, wraz z czterema rodakami. W zestawieniu znajduje się również trzech triumfatorów EURO U-21.

Najlepsza XI ME U-21 rozgrywanych w Czechach:

José Sá (Portugalia) - Victor Lindelöf (Szwecja), Filip Helander (Szwecja), Jannik Vestergaard (Dania), Raphael Guerreiro (Portugalia) - William Carvalho (Portugalia), Oscar Lewicki (Szwecja) - Nathan Redmond (Anglia), Bernardo Silva (Portugalia), Ivan Cavaleiro (Portugalia) - Kevin Volland (Niemcy).ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: UEFA William Silva de Carvalho Czechy Portugalia Sporting Lizbona
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.