Oficjalnie: Kowalczyk w Pogoni

3 lata temu Oficjalnie: Kowalczyk w Pogoni

Damian Kowalczyk został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin.

Były piłkarz Zagłębia Lubin związał się z "Portowcami" trzyletnią umową.

Kowalczyk w minionych rozgrywkach występował w drugiej drużynie "Miedziowych", dla której strzelił aż 15 bramek w 22 meczach.

19-letni napastnik z pewnością miałby na swoim koncie więcej gier i goli, gdyby nie zachował się skandalicznie podczas spotkania z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski. Przypominamy, że młody zawodnik po ostatnim gwizdku sędziego podbiegł do Radosława Somraniego i uderzył go głową w twarz. Po tym brutalnym ataku, główny prowodyr tego zajścia w trybie natychmiastowym został wyrzucony z zespołu z Lubina.

Nie była to jednak jedyna kara dla Kowalczyka, który dodatkowo został zwieszony na osiem miesięcy przez Lubuski Związek Piłki Nożnej.

- Jesteśmy świadomi, że Damian popełnił spory błąd, a co ważniejsze on sam jest tego świadomy. To jeszcze młody piłkarz, a przede wszystkim człowiek. Po długiej rozmowie z nim wierzymy, że wyciągnie z tego zdarzenia odpowiednie wnioski i podobne zachowanie nigdy się już nie powtórzy. My jako Pogoń wyciągamy do niego dłoń i dajemy mu szansę, bo jest to zawodnik z dużym potencjałem i talentem, który w przyszłości może pomóc nam na poziomie ekstraklasy - powiedział Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy klubu.

19-latek w pierwszym okresie pobytu w Pogoni będzie trenował głównie z zespołem rezerw, ale będzie bacznie obserwowany przez sztab pierwszego zespołu.

- Dałem się wtedy sprowokować, do tej pory jest mi głupio. Mogę jedynie powiedzieć, że to się więcej nie powtórzy. Najlepiej jeśli pokażę to na boisku. Dostałem nauczkę, a teraz skupiam się na powrocie do gry już w nowym klubie - dodał Kowalczyk.ŹRÓDŁO
Pogoń Szczecin
TAGI: Oficjalnie Damian Kowalczyk Pogoń Szczecin Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0149 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.