Oficjalni kandydaci na prezydenta Barcelony

3 lata temu Oficjalni kandydaci na prezydenta Barcelony
fot. Wikipedia

Znamy ostateczną listę kandydatów ubiegających się o stanowisko prezydenta FC Barcelona.

O władzę w "Dumie Katalonii" powalczą: Joan Laporta, Agustí Benedito, Toni Freixa i Josep Maria Bartomeu. Wymaganej liczby 2534 głosów fanów Barcelony nie zebrali Jordi Majó i Jordi Farré.

Joan Laporta funkcję sprawował już w latach 2003-2010. To za jego prezydentury „Duma Katalonii” dwukrotnie zdobyła Ligę Mistrzów. Ponadto czterokrotnie triumfowała w rozgrywkach ligowych, raz w Pucharze Króla, trzykrotnie w Superpucharze kraju i po razie w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz w Superpucharze Europy.

Agustí Benedito również nie jest postacią anonimową, bowiem o prezydenturę ubiegał się już pięć lat temu, notując dziesięcioprocentowy wynik. Wówczas walkę o posadę przegrał z wymienionym wcześniej Laportą. Głównym punktem jego programu było  negatywne nastawienie do sprzedaży Leo Messiego.

Toni Freixa zamierza dążyć do jeszcze większego umasowienia Barcelony jako marki na światowych rynkach. Chce też doprowadzić do końca wszelkie nieścisłości prawne, w jakie klub był zamieszany i o jakie był oskarżany w ostatnich latach. Jest zwolennikiem modernizacji stadionu i obiektów treningowych „Barcy”.

Josep Maria Bartomeu w wyborach powalczy o swoją kolejną kadencję, bowiem u władzy klubu stoi od 23 stycznia ubiegłego roku. Niedawno 52-latek zrezygnował ze stanowiska, by móc ubiegać się o reelekcję. Za czasów jego rządów Barcelona sięgnęła po potrójną koronę, triumfując w Primera División, Pucharze Króla i Lidze Mistrzów.

Naturalnymi faworytami walki o fotel prezydenta "Blaugrany" są oczywiście Bartomeu i Laporta i to między nimi rozegrają się najprawdopodobniej losy Barcelony.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Joan Laporta Agustí Benedito Toni Freixa Josep Maria Bartomeu FC Barcelona Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.