Najnowsze plany transferowe Juventusu

4 lata temu Najnowsze plany transferowe Juventusu
fot. Wikipedia

Juventus nie zakończył swoich działań na rynku transferowym.

Odejście Arturo Vidala skłoni działaczy z Turynu do kolejnych wzmocnień, zwłaszcza że sprzedaż Chilijczyka wiąże się ze sporym zyskiem. W chwili obecnej pierwszym kandydatem do zastąpienia go jest Julian Draxler, choć naturalnie negocjacje z Schalke nie będą należały do najłatwiejszych. W międzyczasie "Stara Dama" pracuje także nad innymi transferami, które pozwolą zwiększyć konkurencję w kadrze.

Na celowniku „Bianconerich” znaleźli się Juan Cuadrado i Alex Sandro, co ma też związek ze spekulacjami związanymi z tym, że trener Massimiliano Allegri może przekwalifikować Kwadwo Asamoah na środkowego pomocnika. Dla reprezentanta Ghany byłaby to szanse na regularne występy, natomiast wówczas wzmocnienia wymagałaby lewa flanka mistrza Włoch. Jeśli szkoleniowiec zdecyduje się dalej stosować taktykę 3-5-2, wówczas Patrice Evra pozostanie bez zmiennika.

Zainteresowanie Kolumbijczykiem trwa już od kilku  miesięcy, jednak kwestią, która stanowi największą przeszkodę, jest niejasne stanowisko Chelsea - tak naprawdę nie wiadomo, czy londyńczycy w ogóle rozważają oddanie skrzydłowego.  Włodarze Juventusu nie zamierzają też ściągać go za wszelką cenę, mimo że usilnie poszukują rywala dla Stephana Lichtsteinera.

O wiele więcej wiadomo w przypadku Alexa Sandro. Choć umowa Brazylijczyka wygasa za rok, Porto oczekuje za niego 25 milionów euro. Włosi nie chcą płacić takich pieniędzy, ale mają świadomość, że lewy obrońca należy aktualnie do najlepszych zawodników na świecie, biorąc pod uwagę tę pozycję. Ponadto, znalazł się też na celowniku Manchesteru City.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Juventus FC Chelsea FC FC Porto Juan Guillermo Cuadrado Bello Alex Sandro Lobo Silva Brazylia Włochy Anglia Kolumbia Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.