Były prezydent Barcelony: Perez to absolutne zero

4 lata temu Były prezydent Barcelony: Perez to absolutne zero
fot. Hector Blanco de Frutos | Wikipedia

Były prezydent FC Barcelona Joan Gaspart wypowiedział się na temat prezydenta Realu Madryt Florentino Péreza.

71-latek pełnił swoją funkcję w latach 2000-2003, odchodząc z klubu w wyniku pogarszającej się sytuacji finansowej. Podczas swojej ostatniej rozmowy z radiem COPE skrytykował on działania Florentino Péreza w sprawach sportowych.

- Mam z nim bardzo dobre relacje i darzę go wielkim szacunkiem za poczynania biznesowe. Istnieją jednak trzy aspekty, w których możemy go oceniać - jako człowieka, biznesmena i szefa klubu piłkarskiego. Jako osoba jest jedyny w swoim rodzaju, jest wspaniałą jednostką i bardzo go lubię. Podobnie oceniam go jako inwestora. Jako prezydent Realu jest absolutnym zerem. Tak, oznacza to, że robi wszystko źle - stwierdził Gaspart.

Były prezes "Blaugrany" szczególnie odniósł się do pamiętnego transferu Luísa Figo. Zakup Portugalczyka był jednym z pierwszych ruchów Péreza po objęciu przez niego stanowiska prezydenta Realu. Według Gasparta, ta transakcja poczyniła wiele szkód w katalońskiej drużynie.

Hiszpan odniósł się także do kwestii związanych z pożegnaniem wieloletniego piłkarza "Królewskich" Ikera Casillasa. Sposób jego odejścia porównał z niedawną uroczystością na Camp Nou z okazji opuszczenia "Dumy Katalonii" przez Xaviego. Przyznał też, że gdyby obecnie pełnił funkcję prezesa "Barcy", poważnie rozważyłby zakup golkipera.

- Trzeba szanować odejścia ważnych graczy. Xavi odszedł z honorem, po zdobyciu trypletu. Był kapitanem i znaczył wiele dla drużyny, dlatego zasłużył na takie traktowanie. Iker opuścił klub w nieco bardziej dyskretny sposób. Chciałbym, żeby odszedł on z godnością i mógł pożegnać się z fanami. Nie oszukujmy się, fani Realu nie zachowali się dobrze w stosunku do niego - uważa Gaspart.ŹRÓDŁO
Marca, COPE
TAGI: FC Barcelona Real Madryt CF Florentino Pérez Joan Gaspart Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.