Nowy obrońca Chelsea

3 lata temu Nowy obrońca Chelsea
fot. Wikipedia

Abdul Rahman Baba wzmacnia Chelsea FC.

Po poszukiwaniach następcy Filipe Luísa, mistrzowie Anglii w końcu osiągnęli porozumienie z Augsburgiem w kwestii transferu reprezentanta Ghany. Jak się dowiedział "Bild", lewy defensor trafi na Stamford Bridge za co najmniej 25 milionów euro.

Na starcie czekają na zawodnika bardzo wysokie progi - 21-latek będzie konkurował o miejsce w składzie z Cesarem Azpilicuetą. Co ciekawe wcześniej wydawało się, że Baba prędzej zasili Romę, jednak to Premier League stanie się kolejnym przystankiem obrońcy. Wcześniej o jego usługi ubiegały się również Paris Saint-Germain i Juventus.

21-latek, o którego walczyło wiele europejskich klubów, porozumiał się z Anglikami w sprawie warunków pięcioletniego kontraktu, zapewniającego mu roczną pensję na poziomie dwóch milionów euro. Do finalizacji umowy brakuje już tylko oficjalnego potwierdzenia ze strony klubów.

W międzyczasie Chelsea monitorowała sytuację Aleksa Tellesa z Galatasaray. 22-letni Brazylijczyk występuje w Turcji od półtora roku i miał niemały wkład w tytuł mistrzowski zdobyty w poprzednim sezonie. Wiadomo już, że działacze "The Blues" nie będą dłużej przyglądać się temu graczowi.

Baba ma za sobą niezwykle udany sezon w Bundeslidze, okraszony pięcioma asystami w 31 występach.ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Abdul Rahman Baba Chelsea FC FC Augsburg Anglia Niemcy Ghana
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.009 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.