Oficjalnie: Solanke w Vitesse

3 lata temu Oficjalnie: Solanke w Vitesse
fot. Vitesse Arnhem

Dominic Solanke zasilił szeregi Vitesse Arnhem.

Działacze Chelsea są wierni praktykowanej od wielu lat filozofii postępowania z najbardziej wyróżniającymi się talentami z akademii i postanowili skorzystać z umowy partnerskiej z Vitesse Arnhem. 17-letni snajper drużyn młodzieżowych Chelsea przeniósł się do Holandii na zasadzie rocznego wypożyczenia w celu zdobycia bezcennego doświadczenia na seniorskim poziomie rozgrywkowym. Wychowanek „The Blues” po raz pierwszy będzie występował na takich warunkach w innym zespole.

Co ciekawe, Solanke pod wodzą José Mourinho zdołał zadebiutować w poprzednim sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów - zagrał 18 minut w spotkaniu przeciwko Mariborowi. Młodzieniec jest też młodzieżowym reprezentantem Anglii.

Był jednym z bohaterów ostatniego finału młodzieżowej ligi UEFA, w którym zdobył jedną z bramek, a Chelsea pokonała 3-2 Szachtara Donieck.

Tym samym Solanke jest kolejnym zawodnikiem Chelsea po Lewisie Bakerze, Isaiah Brownie, Nathanie i Danilo Panticiu , który spędzi najbliższy sezon w drużynie z GelreDome. 

Napastnik posiada też nigeryjskie obywatelstwo. ŹRÓDŁO
Chelsea FC
TAGI: Oficjalnie Chelsea FC Vitesse Arnhem Dominic Ayodele Solanke-Mitchell Anglia Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.006 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.