Usmanow: Wenger powinien pracować w klubie tak długo, jak będzie chciał

3 lata temu Usmanow: Wenger powinien pracować w klubie tak długo, jak będzie chciał

Uliszer Usmanow skomentował przyszłość Arsene'a Wengera.

Drugi największy udziałowiec Arsenalu zasugerował, że najważniejsze lata kariery francuskiego szkoleniowca upłynęły pod znakiem budowy Emirates Stadium i konsekwencji finansowych wynikających z tego tytułu, co w praktyce oznaczało coroczne zaciskanie pasa i niewielkie wydatki na rynku transferowym. 

"Kanonierzy" wygrali FA Cup dwa razy z rzędu, jednak ostatni tytuł ligowy Wenger wywalczył w 2004 roku, dwa lata przed tym, jak klub opuścił Highbury i za własne pieniądze przeniósł się większy i bardziej nowoczesny stadion.

- Arsene Wenger był w bardzo, bardzo trudnej sytuacji, gdy akcjonariusze klubu nie chcieli włożyć swoich pieniędzy w budowę nowego stadionu. Ze względu na to stracił pięć lat, może najlepszych w swojej karierze, bez żadnego trofeum. Na dobrą sprawę okres ten objął 10 lat - powiedział Usmanow.

Rosjanin uważa, że właściciele klubu mogli znaleźć alternatywne źródło gotówki na wartą 400 milionów funtów budowę. Dodał też, że sugerował zainwestowanie pieniędzy przez głównych udziałowców. 

Wenger utrzymał Arsenal w pierwszej czwórce Premier League, ale nie zdobył żadnego trofeum przez lata względnej powściągliwości finansowej. Teraz, gdy szkoleniowiec zbliża się do 66. urodzin, sam przyznaje, że nigdy poważnie nie rozważał emerytury.

- Jeśli to ja o tym zadecyduję, pozwolę Arsene'owi zostać tak długo, jak będzie chciał. Posiadanie szkoleniowca jak Wenger dla każdego klubu byłoby niczym prezent - dodał z kolei Usmanow.


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Arsene Wenger Arsenal FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.