Oficjalnie: Manchester United odpowiada Realowi

3 lata temu Oficjalnie: Manchester United odpowiada Realowi
fot. PAP/EPA

David De Gea nie zmienił barw klubowych, podobnie jak Keylor Navas. Pierwszy miał trafić do Realu, drugi do United.

Jak powszechnie wiadomo, transakcja nie doszła do skutku, gdyż przekroczony został czas na dopełnienie wszelkich formalności. Wcześniej swe oświadczenie wydał Real (TUTAJ), teraz o podobne pokusili się Anglicy. 

Sformułowane zostało ono w następujących punktach:

- Manchester United nie szukał kontaktu z Realem Madryt w sprawie sprzedaży Davida. Jest ważnym członkiem zespołu, więc klub wolał go nie sprzedawać.
- Do wczoraj nie wpłynęła żadna oferta.
- W trakcie pory lunchowej Real złożył pierwszą propozycję za Davida. Doszło do ustalenia warunków operacji między klubami, zawierała ona w sobie transfer Keylora Navasa na Old Trafford. Transakcje zależały od siebie.
- W ciągu kilku godzin, z Navasem obecnym na obiektach treningowych Realu Madryt, Real kontrolował dokumentację Davida, Navasa i swojego klubu. Manchester United zajmował się częścią dotyczącą Manchesteru United.
- Manchester United wysłał dokumenty o 20:42 czasu brytyjskiego. Dokumentacja Davida została zwrócona do Manchesteru United przez Real Madryt, bez podpisu, o 22:32.
- O 22:40, na minuty przed końcem okna, poważne zmiany w dokumentacji dotarły do Manchesteru United, który błyskawicznie je potwierdził.
- O 22:55 do Manchesteru United trafiły dokumenty, umożliwiające zakończenie umowy Davida
- W tym momencie wciąż dokumentacja Navasa nie została zwrócona przez Real Madryt
- O 22:58 porozumienie transferowe zostało odesłane przez Manchester United, wgrane do TMS [Transfer Matching System - elektroniczny system do przeprowadzania transferów - przyp. red.] i zaakceptowane - wszystko przed końcem okna
- Według nas nie doszło do transferu, ponieważ:
Real Madryt nie wgrał na czas dokumentów Davida do TMS (Manchester United je wgrał)
Real Madryt nie przesłał na czas dokumentów do władz ligi hiszpańskiej, na podstawie raportów można dojść do wniosku, że nastąpiło to 28 minut po czasie.

- Manchester United wypełnił dokumenty, zostały one zaakceptowane przez Football Association, a federacja zapewniła pełne wsparcie w tej sprawie w FIFA. Klub oferuje swoją pomoc, a także dysponuje odatowanymi dokumentami dla Realu Madryt, jednak postanowił nie kontynuować tej drogi.

Manchester United zachował się właściwie i stosownie w tych transferowych interesach. Klub jest zaszczycony, że ulubiony zawodnik kibiców, David de Gea, pozostanie w Manchesterze United.


ŹRÓDŁO
Manchester United FC
TAGI: Oficjalnie David De Gea Quintana Keylor Antonio Navas Gamboa Manchester United FC Real Madryt CF Hiszpania Anglia Kostaryka
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.