Martial: Dostałem jego buty w dzieciństwie

3 lata temu Martial: Dostałem jego buty w dzieciństwie
fot. Manchester United FC

Przenosiny Anthony'ego Martiala do Manchesteru United mogły zdziwić wielu, ale jeszcze bardziej zaskakujące jest jego powiązanie z jedną z legend klubu.

Okazuje się bowiem, że Patrice Evra nie tylko grał dla tego samego amatorskiego zespołu co Martial, ale również dał nowemu nabytkowi United swoje buty. W rozmowie z francuskim radiem RMD, trener CO Les Ulis, Mahamadou Niakité, wyjawił, jak doszło do tego dziwnego zbiegu okoliczności.

-  Tshimen [Buhanga, menedżer Les Ulis] był raz w Manchesterze United i stał się posiadaczem butów Patrice'a Evry i później postanowił przekazać je Anthony'emu. Może to jest źródło motywacji. Mamy nadzieję, że Martial pewnego dnia również da swoje buty jednemu z dzieciaków z Les Ulis - powiedział Niakité.

Nowy napastnik "Czerwonych Diabłów", będący najdroższym nastolatkiem w historii piłki nożnej, pierwsze kroki w Les Ulis zaczął stawiać w 2001 roku. Evra, który na Old Trafford spędził owocne osiem lat, również się tam wychował. Dowodem na bogatą tradycję klubu w tym aspekcie jest też fakt, że w latach 1983- 1989 na Stade Jean-Marc Salinier przebywał Thierry Henry, późniejsza legenda Arsenalu. 

Transfer Martiala zapewni Les Ulis zastrzyk gotówki w wysokości 270 tysięcy funtów. Na mocy regulacji FIFA, kluby odpowiedzialne za wychowanie młodych piłkarzy,przy kolejnych transferach z ich udziałem otrzymują rekompensatę za lata treningów i edukacji. Przed odejściem do Lyonu w wieku 14 lat, napastnik spędził w Les Ulis trzy lata, uprawniając klub do uzyskania 0,75 procenta z 36 milionów funtów zapłaconych Monaco przez United.


ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Anthony Martial Manchester United FC Anglia Francja Patrice Evra
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.