Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki

3 lata temu Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki
fot. Flickr

Proces ewolucji dopadł piłkę nożną. Wprowadzanych jest coraz więcej nowości, nie tylko technologicznych.

Już w ten weekend ruszą rozgrywki Serie B, zmienione pod wieloma względami. W porównaniu do poprzedniego sezonu, zagra w niej 20 zespołów, czyli o dwa mniej niż dotychczas. Ma to związek z karną degradacją Catanii oraz Teramo, a także coraz częstszym zjawiskiem bankructwa w niższych ligach. Rewolucją będzie jednak nowa kartka o kolorze zielonym.

Nie tylko jej barwa budzi ciekawość, ale także przeznaczenie, bowiem w przeciwieństwie do żółtej i czerwonej, pokazywana będzie nie za karę, a w nagrodę. Konkretnie za przejaw fair play. Jeśli jakiś piłkarz wybije piłkę na aut, gdy przeciwnik będzie leżał na murawie, przyzna się do faulu, ręki, dotknięcia piłki, która zmieni decyzję o aucie/rzucie rożnym, wówczas ujrzy taki kartonik. 

Przez cały sezon będzie prowadzona tabela, a na koniec, piłkarz i drużyna którzy uzyskają najwięcej zielonych kartek, mają zostać nagrodzeni. Nie wiadomo natomiast, w jaki sposób.

Cała idea zrodziła się w rozgrywkach młodzieżowych, bo to właśnie z nich został zaczerpnięty ten pomysł. Co więcej, przed inauguracyjnym spotkaniem trenerzy, kapitanowie i prezesi klubów podpiszą uroczystą przysięgę, która będzie ślubowaniem uczciwości. Wszyscy zawodnicy parafują natomiast "Manifest Szacunku", stojący na straży fair play.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Serie B Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0081 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.