Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki

rok temu Uwaga, idzie nowe. We Włoszech wkraczają zielone kartki
fot. Flickr

Proces ewolucji dopadł piłkę nożną. Wprowadzanych jest coraz więcej nowości, nie tylko technologicznych.

Już w ten weekend ruszą rozgrywki Serie B, zmienione pod wieloma względami. W porównaniu do poprzedniego sezonu, zagra w niej 20 zespołów, czyli o dwa mniej niż dotychczas. Ma to związek z karną degradacją Catanii oraz Teramo, a także coraz częstszym zjawiskiem bankructwa w niższych ligach. Rewolucją będzie jednak nowa kartka o kolorze zielonym.

Nie tylko jej barwa budzi ciekawość, ale także przeznaczenie, bowiem w przeciwieństwie do żółtej i czerwonej, pokazywana będzie nie za karę, a w nagrodę. Konkretnie za przejaw fair play. Jeśli jakiś piłkarz wybije piłkę na aut, gdy przeciwnik będzie leżał na murawie, przyzna się do faulu, ręki, dotknięcia piłki, która zmieni decyzję o aucie/rzucie rożnym, wówczas ujrzy taki kartonik. 

Przez cały sezon będzie prowadzona tabela, a na koniec, piłkarz i drużyna którzy uzyskają najwięcej zielonych kartek, mają zostać nagrodzeni. Nie wiadomo natomiast, w jaki sposób.

Cała idea zrodziła się w rozgrywkach młodzieżowych, bo to właśnie z nich został zaczerpnięty ten pomysł. Co więcej, przed inauguracyjnym spotkaniem trenerzy, kapitanowie i prezesi klubów podpiszą uroczystą przysięgę, która będzie ślubowaniem uczciwości. Wszyscy zawodnicy parafują natomiast "Manifest Szacunku", stojący na straży fair play.

ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Serie B Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.