Testy wykryły kokainę w jego organizmie. Uniknie zawieszenia?

3 lata temu Testy wykryły kokainę w jego organizmie. Uniknie zawieszenia?

Jake Livermore najprawdopodobniej uniknie kary za korzystanie z kokainy.

25-latek nie będzie przymusowo pauzować, ponieważ środki te zażywał przez ostrą depresję, która spowodowana była śmiercią nowo narodzonego dziecka piłkarza w maju 2014 roku.

Pomocnik został przyłapany podczas testów antydopingowych po kwietniowym meczu Hull City z Crystal Palace. Klub od razu zawiesił Anglika i oczekiwał na rozstrzygnięcie komisji dyscyplinarnej, która ostatecznie debatowała na temat Livermore'a w zeszłym tygodniu.

Normalnie piłkarz, w którego krwi wykryty zostanie narkotyk klasy A, powinien liczyć się z dwuletnią karą. W przypadku gracza "Tygrysów" sprawa jest o tyle skomplikowana, iż mecz z Palace odbył się zaledwie kilka dni po śmierci jego dziecka.

Federacja rozumie, że w zaistniałej sytuacji najlepszą terapią dla byłego gracza Tottenhamu oraz jego rodziny będzie jak najszybszy powrót do gry, dlatego najprawdopodobniej w jego przypadku władze okaże się dość pobłażliwa. Być może jednak Liveromore dostanie wyrok w zawieszeniu, a FA zabezpieczy się w ten sposób przed ewentualnym zażywaniem przez piłkarza narkotyków w przyszłości.

Hull nie zamierza komentować sprawy do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez federację. Steve Bruce chce jednak piłkarza ponownie w swoim składzie - "Tygrysy" mają bowiem walczyć o jak najszybszy powrót do Premier League.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Jake Livermore Hull City Anglia
Zobacz również
Hitowy transfer Insigne?!
7 godzin temu  
0
Di María gotowy na transfer
7 godzin temu  
0
Kontuzja Mané
8 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.