Joaquín: Nie żałuję, że odmówiłem Mourinho

3 lata temu Joaquín: Nie żałuję, że odmówiłem Mourinho
fot. Wikipedia

Ikona Realu Betis Joaquín Sanchez wyjawił, że miał okazję dołączenia do Chelsea podczas pierwszej przygody Jose Mourinho z tym klubem, ale odmówił, by pozostać w Hiszpanii.

Skrzydłowy zapewnił przy tym, że nie żałuje podjęcia takiej decyzji. Jak sam twierdzi, odebrał sobie tym samym szansę do walki o wielkie trofea, ale nic nie mogło się równać jemu ukochanemu Betisowi.

- Czy żałuję odmowy Chelsea? Absolutnie nie — skomentował 34-latek. - Straciłem olbrzymią szansę pod względem ekonomicznym i sportowym, wiem to, ale nie żałuję. Szczęście odnalazłem wtedy w innym miejscu, dlatego zostałem — dodał.

- Pamiętam, jak nagrywaliśmy reklamę w Mahou i czekali tam na mnie przedstawiciele Chelsea. Mourinho chciał się ze mną widzieć, ale wiedziałem, że jak z nim porozmawiam, to mnie przekona. Odejście z Betisu w tamtym czasie nie przeszłoby mi nawet przez myśl. Dlatego nie chciałem się z nim spotkać. Wystarczająco wiele powiedział w rozmowie telefonicznej.

- Następnego dnia odbyłem rozmowę z moim ojcem. Kazał mi wracać do Portugalczyka, ale ja cieszyłem się wtedy dobrą formą, grając dla Betisu. Miałem trochę ponad 20 lat i nie myślałem o zmianie otoczenia.

- Wracając do tego klubu wiem, że ciąży na mnie wielka odpowiedzialność. Jednak czuję się na siłach, by jej sprostać. Wciąż potrafię cieszyć się piłką nożną tak jak wcześniej. Jestem spokojny — skwitował.


ŹRÓDŁO
El Decano Deportivo
TAGI: Joaquín Sánchez Rodríguez Real Betis Balompié Chelsea FC Jose Mourinho Trenerzy Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.