Berg na wylocie z Legii!

3 lata temu Berg na wylocie z Legii!
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Dni Henninga Berga wydają się policzone.

Norweski trener nie zmienił oblicza drużyny, która ostatnio prezentuje się jeszcze gorzej niż na początku 2015 roku. Mimo krótkiego zrywu na inaugurację sezonu, zespół z Łazienkowskiej traci punkt seriami, a najgorszy w tym wszystkim jest styl, w jakim to czyni. Wczorajsza porażka w Danii być może okaże się kluczowa dla przyszłość szkoleniowca, którego dotychczas broniły jeszcze wyniki na arenie międzynarodowej.

Jeszcze przed pojedynkiem z Midtjylland opiekun wicemistrza Polski odbył rozmowę z Dariuszem Mioduskim, która nie należała do najprzyjemniejszych. Po porażce Berg jednak po raz kolejny widział więcej plusów niż minusów, czemu dał upust na pomeczowej konferencji. To nie pokrywało się z opinią innego właściciela, Bogusława Leśnodorskiego, który wymownie skomentował poczynania zespołu na Twitterze. 

Jak informuje "Przegląd Sportowy", włodarze z Łazienkowskiej 3 rozpoczęli już poszukiwania na rynku trenerskim, co każe sądzić, że została podjęta decyzja o zmianie szkoleniowca, dla którego najbliższa ligowa potyczka z Ruchem może być ostatnią szansą na uratowanie posady. Już wcześniej padały deklaracje, że zapłacenie wysokiego odszkodowania za przedterminowe zwolnienia Norwega jest możliwe, jeśli wymagać będzie tego sytuacja.

Wpływ na cierpliwość działaczy warszawskiego klubu może mieć także przyszłoroczne 100-lecie, które Legia chce okrasić sportowym sukcesem, czyli odzyskaniem mistrzostwa Polski. Własnie dlatego nie może pozwolić sobie na kolejne trwonienie punktów w lidze, zwłaszcza gdy odwieczny rywal - Lech Poznań - gubi je w jeszcze większym stopniu i istnieje ogromna szansa na wypracowanie dużej zaliczki przed podziałem dorobku.ŹRÓDŁO
Transfery.info, Przegląd Sportowy
TAGI: Henning Berg Legia Warszawa Norwegia Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.