Figo: Messi i Ronaldo są jak kawior i białe trufle

2 lata temu Figo: Messi i Ronaldo są jak kawior i białe trufle
fot. FIFA

Cristiano Ronaldo i Leo Messi prawdopodobnie po raz kolejny będą faworytami w walce o „Złotą Piłkę”. Głos w sprawie rywalizacji obu zawodników zabrał Luis Figo.

Były gwiazdor Barcelony i Realu Madryt, a więc zespołów, w których na co dzień występują dwa największe tuzy dzisiejszej piłki nożnej, uważa że Cristiano Ronaldo i Leo Messi będą głównymi faworytami do zdobycia „Złotej Piłki” w styczniu przyszłego roku. Portugalczyk odmówił natomiast przyznania, że piłkarz „Królewskich” jest lepszym graczem i podkreślił, że jedynym wyznacznikiem klasy sportowej obu piłkarzy jest ich aktualna forma.

- Wskazanie lepszego zawodnika spośród tej dwójki jest jak wybieranie pomiędzy kawiorem i białymi truflami. Porównywanie ich nie jest właściwe. Jedynym wyznacznikiem powinna być forma, w jakiej obecnie się znajdują. Powinniśmy podziwiać jakość, jaką prezentują na boisku, a nie kłócić się, który z nich jest lepszy. Przyznanie „Złotej Piłki” nie będzie różnić się od poprzednich lat. Walka rozegra się między Ronaldo i Messim - powiedział Figo.

Do tej pory Ronaldo trzykrotnie był uznawany za najlepszego gracza na świecie (2008, 2013,2014), natomiast Messi otrzymał to wyróżnienie czterokrotnie z rzędu (2009-2012). 

ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Real Madryt CF FC Barcelona Lionel Andrés Messi Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Luís Filipe Madeira Caeiro Figo Hiszpania Portugalia Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.