Costa vs Paulista. Konflikt zaczął się już dwa lata temu [WIDEO]

2 lata temu Costa vs Paulista. Konflikt zaczął się już dwa lata temu [WIDEO]
fot. Wikipedia

Wideo sprzed dwóch lat rzuca nieco światła na wczorajszy incydent z meczu Premier League.

Mike Dean w sobotnich derbach Londynu podjął kilka budzących wątpliwości decyzji. Największą z nich była z pewnością ta o wyrzuceniu z boiska Gabriela Paulisty. Kara dla środkowego obrońcy Arsenalu wywołała sporo kontrowersji ze względu na prowokacyjne zachowanie Diego Costy, który wcześniej dwukrotnie uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego.

Po meczu tematem numer jeden było zachowanie reprezentanta Hiszpanii. W jego obronie stanął Jose Mourinho, nazywając Paulistę zawodnikiem rugby. Z kolei Arsene Wenger oraz kibice Arsenalu rozpoczęli masową krytykę zachowania Costy, nawołując angielską federację do ukarania rywala.

Nieco światła na wczorajsze wydarzenia rzuca incydent, do którego doszło dwa lata temu w Primera División. Wówczas w rozgrywkach ligowych Atlético Madryt z Diego Costą w składzie mierzyło się z Villarrealem Gabriela. Pod koniec meczu starszy z zawodników uderzył drugiego łokciem w brzuch, a ten upadł na murawę. Żadnego z nich nie ukarano, jednak to tłumaczy (choć nie usprawiedliwia) wydarzenie z derbów Londynu.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Diego da Silva Costa Gabriel Paulista Arsenal FC Chelsea Anglia Wideo
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.