Nowy-stary kandydat na trenera Liverpoolu. "Dojrzałem do nowych wyzwań"

3 lata temu Nowy-stary kandydat na trenera Liverpoolu.

Trener Ajaksu, Frank De Boer, odniósł się do spekulacji, łączących go z pracą w klubach Premier League.

Holenderski szkoleniowiec już przed trzema laty otrzymał ofertę z Ligi Angielskiej. Wówczas jednak odrzucił propozycję Liverpoolu uznając, że nie jest gotowy na pracę na Wyspach Brytyjskich.

- Byłem zaszczycony, gdy włodarze Liverpoolu pytali, czy byłbym zainteresowany pracą u nich. Byli jednak także inni kandydaci, a ja właśnie podpisałem nową umowę i powiedziałem, że jeszcze na to za wcześnie - tłumaczył De Boer przed rokiem.

Trener Ajaksu ma za sobą długie pasmo sukcesów w Holandii. Czterokrotnie wygrywał ligę i grał w Champions League, choć w zeszłym sezonie nie udało mu się obronić mistrzostwa, a w tym nie awansował do Ligi Mistrzów. Być może także dlatego Holender dojrzał do zmiany pracodawcy.

- Sądzę, że z każdym rokiem ten moment jest coraz bliżej. Poszukuję nowego wyzwania. Jeżeli zgłosi się do mnie ciekawy klub, a ja uznam, iż ze swoimi umiejętnościami jestem w stanie poprawić jego grę, to tak, wykorzystam taką szansę - przyznaje De Boer.

W tej chwili na najbardziej "gorących krzesłach" w Anglii siedzą Brendan Rodgers z Liverpoolu i Steve McClaren z Newcastle. De Boer byłby skłonny poprowadzić każdy z tych zespołów.

- To fantastyczne kluby, ze świetnymi kibicami i doskonałymi warunkami pracy dla trenera, ale w tym roku najważniejsze pozostaje dla mnie dobro Ajaksu. Potem zobaczymy, co się wydarzy - zakończył szkoleniowiec drużyny z Amsterdamu.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Frank De Boer Liverpool FC Newcastle United Ajax Amsterdam Holandia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.