Oficjalnie: Urban trenerem Lecha

3 lata temu Oficjalnie: Urban trenerem Lecha
fot. estadiodeportivo.com

Jan Urban zastąpił Macieja Skorżę na stanowisku szkoleniowca Lecha Poznań.

Pomimo wcześniejszych zapewnień zarządu "Kolejorza", Maciej Skorża nie dostanie szansy na wyprowadzenie zespołu mistrza Polski z kryzysu. Zadanie to postawiono przed nowym trenerem, którym został Jan Urban.

- Od początku zeszłego tygodnia szczegółowo analizowaliśmy stan drużyny. W naszym przekonaniu w tym momencie ona najbardziej potrzebuje nowego impulsu. Ten może zagwarantować tylko nowy trener, który zdoła dotrzeć do piłkarzy, odbudować ich morale i zmobilizować do walki o wyjście ze strefy spadkowej. Drużyna musi odblokować swój sportowy potencjał, nikt przecież nie wątpi, że mistrzowie Polski cały czas go posiadają - tłumaczy prezes Lecha, Karol Klimczak, w oficjalnym komunikacie klubu.

- Macieja Skorżę zastąpi Jan Urban. Trener, który nie tylko ma na swoim koncie wiele trofeów. Jest również znany z tego, że jako były piłkarz i reprezentant Polski, potrafi nawiązywać dobry kontakt z zawodnikami. Liczymy na to, że pod jego wodzą drużyna wyjdzie z kryzysu i rozpocznie marsz w górę tabeli - dodaje Klimczak.

Urban potrafi wygrywać ligę - udało mu się dokonać tej sztuki gdy prowadził Legię Warszawa i władze "Kolejorza" na pewno wierzą, iż w przyszłości powtórzy ten sukces w Poznaniu. 53-letni trener ostatnio pracował w występującej w drugiej lidze hiszpańskiej Osasunie Pampeluna, z której zwolniono go w lutym, kiedy klub zajmował 16. miejsce w tabeli.

Mimo tego, że ostatnimi czasy gra Lecha pozostawiała wiele do życzenia, Maciej Skorża będzie wspominany w Poznaniu pozytywnie. Odchodzący trener zdobył w zeszłym sezonie mistrzostwo Polski, a na początku obecnego triumfował w Superpucharze.

Jan Urban pracę w stolicy Wielkopolski rozpocznie w poniedziałek. W siedzibie klubu pojawi się wczesnym popołudniem, a na godzinę 15:00 zaplanowana jest konferencja prasowa z jego udziałem. O 17:00 poprowadzi pierwszy trening "Kolejorza".ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Jan Urban Maciej Skorża Lech Poznań Oficjalnie Polska Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.