Oficjalnie: Menedżer Patrick Vieira

3 lata temu Oficjalnie: Menedżer Patrick Vieira
fot. Manchester City FC

Patrick Vieira został nowym szkoleniowcem New York City FC.

Były kapitan reprezentacji Francji związał się z klubem MLS trzyletnią umową. Wykonywanie swoich obowiązków rozpocznie 1 stycznia 2016 roku. Do tej pory pracował on jako trener młodzieży w Manchesterze City, z którą osiągnął bardzo dobre wyniki w rozgrywkach krajowych, jak i w UEFA Youth League.

39-latek dziś uda się do Nowego Jorku, by spotkać się z nową drużyną. Dyrektor sportowy NYC FC Claudio Reyna jest zachwycony faktem, że gwiazda europejskich boisk obejmie rządy w zespole.

- Patrick jest legendarnym zawodnikiem i ma wszystkie cechy potrzebne do tego, by zostać wspaniałym trenerem. Jego pasja i poświęcenie czynią z niego niezwykle utalentowaną osobę. Posiadanie tych wszystkich cech, a także rozumienie gry, czynią go naturalnym wyborem - powiedział były reprezentant Stanów Zjednoczonych.

W nowej drużynie Vieira będzie współpracował z wielkimi gwiazdami, które trafiły do niej w ostatnich latach - Davidem Villą, Frankiem Lampardem i Andreą Pirlo. Francuz, który swoją karierę piłkarską rozpoczął w Cannes, najbardziej znany jest z występów w Arsenalu (1996-2005). Przez dziewięć lat pobytu w Londynie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. W 2006 roku przeniósł się do Włoch, gdzie reprezentował barwy Juventusu i Interu. Decyzję o zawieszeniu butów na kołku podjął w 2011 roku, kiedy był zawodnikiem Manchesteru City.ŹRÓDŁO
New York City FC
TAGI: Patrick Vieira New York City FC Francja Stany Zjednoczone Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.