Oficjalna lista kandydatów na szefa FIFA. Platini odrzucony

12 miesięcy temu Oficjalna lista kandydatów na szefa FIFA. Platini odrzucony
fot. FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej podała nazwiska pięciu kandydatów, którzy wystartują w wyborach na nowego prezydenta FIFA. Na liście nie znaleźli się Michel Platini i Musa Bility.

Do 26 października swoją działalność w strukturach piłkarskich oraz poparcie pięciu krajowych związków uzyskało siedmiu działaczy. Nie oznaczało to jednak, że zostaną oni automatycznie dopuszczeni do startu w wyborach. O tym ostatecznie miała zdecydować Komisja Wyborcza FIFA, która postanowiła skreślić z listy kandydatów Michela Platiniego i Musę Bility'ego. Warto dodać, że obaj panowie mogą zaskarżyć to postanowienie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Pierwszy z nich jest obecnie zawieszony w prawach członka FIFA za niejasności wynikające z otrzymania od Seppa Blattera dwóch milionów franków szwajcarskich (ok. 7,7 mln zł). Jeżeli do czasu wyborów sytuacja Francuza zostanie wyjaśniona, to wówczas jego kandydatura zostanie ponownie rozpatrzona. Z kolei szef Liberyjskiej Federacji Piłkarskiej nie przeszedł pomyślnie kontroli Komisji Etycznej FIFA. Dokładne przyczyny skreślenia go z listy nie podano jednak do publicznej informacji ze względów bezpieczeństwa.

Zgodnie z pojętymi decyzjami na chwilę obecną o fotel prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej ubiegają się Salman bin Ibrahim Al-Khalifa (Bahrajn), Ali ibn Husajn (Jordania), Jérôme Champagne (Francja), Tokyo Sexwale (RPA) i Gianni Infantino (Szwajcaria).

Przypominamy również, że nowy szef organizacji zostanie wybrany 26 lutego 2016 na nadzwyczajnym kongresie w Zurychu.

ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Salman bin Ibrahim Al-Khalifa Ali ibn Husajn Jérôme Champagne Tokyo Sexwale Gianni Infantino Michel Platini Musa Bility Francja Szwajcaria
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.