Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat!

rok temu Złoty biznes Flaminiego. Ukrywał go od lat!
fot. Wikipedia

Piłkarz Arsenalu Mathieu Flamini jest współwłaścicielem firmy energetycznej.

Francuz, wraz ze swoim wspólnikiem Pasquale Granatą, w 2008 roku założył spółkę GF Biochemicals, zajmującą się odnawialnymi źródłami energii. O jej działalności nie wiedział nikt, nawet najbliższa rodzina zawodnika. Przez siedem lat zainwestował on w swój biznes kilka milionów dolarów, co zaowocowało sporym sukcesem. Pomocnik ujawnił bowiem, że spółka, jako pierwsza na świecie, będzie w stanie produkować kwas lewulinowy. To organiczny związek chemiczny, stosowany w przemyśle spożywczym czy kosmetycznym.

- Jesteśmy pionierami. Wchodzimy na rynek wart około 20 miliardów dolarów. Zawsze byłem blisko natury, a kwestie globalnego ocieplenia i zmian klimatu bardzo mnie niepokoiły. Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się o kwasie lewulinowym. Departament Energii Stanów Zjednoczonych uznał go za jedną z 12 cząsteczek, które mogą zastąpić benzynę. Firma Granata Flamini Biochemicals jest pierwszą, która osiągnęła zdolność jej masowej produkcji. To może być wstęp do produkcji biopaliw - stwierdził 31-latek.

Firma Flaminiego ma swoją siedzibę we włoskiej miejscowości Caserta. W badaniach nad kwasem lewulinowym wzięło udział blisko 400 badaczy z różnych krajów świata. Wszyscy zostali opłaceni przez zawodnika Arsenalu.

ŹRÓDŁO
The Sun
TAGI: Mathieu Flamini Arsenal FC Francja Anglia Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.