Ważna deklaracja Özila. Dzisiaj to rzadkość!

11 miesięcy temu Ważna deklaracja Özila. Dzisiaj to rzadkość!
fot. Arsenal FC

Pomocnik Arsenalu Mesut Özil złożył ważną deklarację.

Reprezentant Niemiec jest chwalony przez kibiców i ekspertów nie tylko za asysty (w tym sezonie ma ich aż 15), ale także za elegancki styl gry. W rozmowie z "The Times" przyznał, że wpływ na jego obecne zachowanie podczas meczu mają nawyki, wykształcone w młodzieńczych latach. Pomocnik "Kanonierów" zapowiedział też, że nigdy nie zamierza oszukiwać sędziego i wymuszać odgwizdania faulu przez "nurkowanie".

- Gram zawsze uczciwie, tak zostałem wychowany i nigdy tego nie zmienię. Nigdy nie będę "nurkował". Po prostu tego nie potrafię. W okresie dorastania grałem zazwyczaj na boiskach o twardej nawierzchni. Każda próba wymuszenia faulu kończyła się tym, że kogoś bolały nogi. Dlatego nigdy nie próbowałem tego robić. Nawet na boiskach trawiastych staram się nie przewracać - stwierdził 27-latek.

Gracz Arsenalu przyznał też, że na boisku woli skupić się na grze niż polować na nogi swojego rywala.

- Grając na "dziesiątce", byłem przyzwyczajony do tego, że jestem często faulowany. Wolę pokonać takiego zawodnika, pokazując mu swoje umiejętności, a nie pokazywać agresję czy złość. To strata czasu. Wolę skupić się na grze - powiedział.

ŹRÓDŁO
The Times
TAGI: Mesut Özil Arsenal FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.