Bradley najlepszym piłkarzem Stanów Zjednoczonych

11 miesięcy temu Bradley najlepszym piłkarzem Stanów Zjednoczonych
fot. Pixabay

Michael Bradley wygrał plebiscyt na najlepszego zawodnika Stanów Zjednoczonych.

Kapitan amerykańskiej reprezentacji narodowej po raz pierwszy w karierze został wybrany najlepszym graczem w swoim kraju. W finałowym głosowaniu wyprzedził Fabiana Johnsona (Borussia Mönchengladbach) i Clinta Dempseya (Seattle Sounders FC).

- To dla mnie zaszczyt, że wybrano mnie najlepszym zawodnikiem z takiej grupy. To był trudny rok dla naszego zespołu, ale nadal mamy okazję do reprezentowania USA i wiemy, jak jest to ważne. Zamierzamy dawać z siebie wszystko, co możemy, gdy wychodzimy na boisko. To jest dla mnie najważniejsze - powiedział 28-letni pomocnik.

Przypominamy także, że Bradley w niedawno zakończonych rozgrywkach wystąpił w 28 meczach Toronto, w których zdobył pięć goli oraz zanotował trzy asysty. Między innymi dzięki jego dobrej grze kanadyjski zespół awansował do fazy play-off Major Soccer League. Niestety, w rundzie kwalifikacyjnej "Czerwoni" musieli uznać wyższość Montrealu Impact (0:3) i pożegnali się z szansami na zdobycie mistrzostwa.

Warto również dodać, że poprzednią edycję tego konkursu wygrał Tim Howard oraz to, że obecny triumfator w 2007 roku został uznany najbardziej obiecującym zawodnikiem w Stanach Zjednoczonych. Z kolei ta nagroda, w tym sezonie przypadła Mattowi Miazdze.

ŹRÓDŁO
US Soccer
TAGI: Michael Bradley Fabian Johnson Clint Dempsey Stany Zjednoczone Toronto FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.