Buffon ratuje pracę dla tysiąca ludzi. Kosztem swoich 20 milionów!

rok temu Buffon ratuje pracę dla tysiąca ludzi. Kosztem swoich 20 milionów!
fot. Wikipedia

Gianluigi Buffon rzekomo stracił 20 milionów euro.

Gwiazdor Juventusu w 2009 roku zainwestował w firmę sprzedającą tekstylia domowe, Zucchi, nabywając w niej dwa procenty udziałów. Bramkarz twierdził wówczas, że jego celem było "ożywienie marki, a wraz z nią części włoskiej gospodarki".

Wkrótce pojawiły się jednak kłopoty. W 2011 roku zyski firmy drastycznie spadły. Buffon podjął wtedy dość nietypową decyzję i - zamiast pozbyć się swojego malutkiego udziału - podobno zainwestował 20 milionów euro w szereg inwestycji kapitałowych. Takim działaniem próbował zapobiec sytuacji, że 1000 pracowników Zucchi straciłoby pracę.

W ten sposób udziały 37-latka wzrosły z dwóch do jedenastu procent, a później do 19 i ostatecznie w 2014 roku sięgnęły 56,3 procent. Firma wciąż zmagała się jednak z gigantycznymi długami na poziomie ponad 85 milionów euro.

Inwestycja Buffona może i była gospodarczą katastrofą, jednak udało się uniknąć bankructwa. W październiku firma trafiła w ręce francuskiego Astrance Capital, a bramkarz posiada wciąż 15 procent udziałów.

Według sportowej strony "Sportstatdom", w kończącym się roku Buffon był 13. najbogatszym piłkarzem na świecie i zarobił około 66 milionów euro.
ŹRÓDŁO
La Stampa
TAGI: Gianluigi Buffon Juventus FC Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.