Polacy za granicą: Bramki Majewskiego i Soboty [WIDEO]

Polacy za granicą: Bramki Majewskiego i Soboty [WIDEO] fot. Transfery.info

Mimo braku trafień Lewandowskiego, Milika, czy Grosickiego mogliśmy liczyć na dobre występy innych Polaków. Tym razem na listę strzelców wpisali się m.in. Radosław Majewski, Waldemar Sobota i Łukasz Teodorczyk.

Majewski w greckiej lidze występuje od sierpnia ubiegłego roku. Po podpisaniu kontraktu pojawiało się wiele głosów niedoceniających kierunku, jaki wybrał były reprezentant Polski. Jednak wychowanek Znicza Pruszków od początku stał się kluczowym zawodnikiem PAE Veria, w której rozegrał 24 spotkania, strzelił trzy bramki i zaliczył dwie asysty. W ostatniej kolejce 29-latek poprawił swój dorobek i w 15. minucie meczu z AÉL Kallonís wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (początek wideo).

Veria ostatecznie wygrała 2-0 i dzięki niedzielnemu zwycięstwu zajmuje 14. miejsce w tabeli z 22 punktami po 21 kolejkach.

Dobrą formą w okresie przygotowawczym popisuje się Łukasz Teodorczyk. Polak zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1-0 we wczorajszym sparingu z koreańskim Suwon Bluewings. To czwarta bramka byłego napastnika Lecha Poznań w przerwie między rozgrywkami ukraińskiej ligi. Wcześniej popularny "Teo" przesądził o wygranej Dynama z chińskim Jiangsu Sainty 3-2 i dwukrotnie pokonał bramkarza Skenderbeu Korcza (4-1).

Znakomicie w nowych barwach zadebiutował Maciej Makuszewski. Polak w sobotni wieczór rozegrał swój pierwszy mecz w Vitórii Setúbal i od razu miał znaczny wkład w zdobycz punktową swojego zespołu. 26-latek rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i w 42. minucie zaliczył widowiskową asystę przy bramce André Claro. Były pomocnik Lechii Gdańsk przebywał na boisku do 69. minuty i już z ławki rezerwowych oglądał, jak jego zespół traci gola. Mimo remisu, portugalski portal "Mais Futebol" wybrał Makuszewskiego na najlepszego zawodnika sobotniego pojedynku.

Miniony weekend do udanych zaliczą również Waldemar Sobota i Paweł Cibicki. Były skrzydłowy Śląska Wrocław rozegrał 86. minut w niedzielnym spotkaniu 2. Bundesligi przeciwko SpVgg Greuther Fürth, a jego bramka ustaliła wynik pojedynku. FC Sankt Pauli wygrało 0-2 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli z 33 punktami na koncie. Świetną formą w nowym klubie popisuje się Paweł Cibicki. 22-latek strzelił gola w towarzyskim spotkaniu Jönköpings Södra IF. To drugie trafienie z rzędu napastnika wypożyczonego z Malmö FF.

***

W środku minionego tygodnia 23. kolejkę rozgrywała włoska Serie A. Świetny występ w barwach Hellas Verona rozegrał Paweł Wszołek, którego dwie asysty pomogły żółto-granatowym w odniesieniu zwycięstwa. Jego drużyna pokonała Atalantę 2-1, a występ 23-latka nie uszedł uwadze portalowi "whoscored.com", który umieścił Polaka w jedenastce 23. kolejki (1:30 i 3:01 minuta wideo).