Polacy za granicą: Urodzinowe trafienia Milika [WIDEO]

Polacy za granicą: Urodzinowe trafienia Milika [WIDEO] fot. Transfery.info

Z każdą kolejką polscy piłkarze mają mniej czasu na wywalczenie miejsca w reprezentacji Polski na czerwcowe finały Mistrzostw Europy. Po ostatnim weekendzie Adam Nawałka może być szczególnie zadowolony ze swoich napastników.

W ostatnią niedzielę Arkadiusz Milik obchodził swoje 22. urodziny, a nie można wyobrazić sobie lepszego prezentu od zdobytych bramek. Szczególnie dla napastnika. Polak wybiegł w podstawowym składzie Ajaksu w spotkaniu 25. kolejki holenderskiej Eredivisie z AZ Alkmaar i strzelił dwa gole. Najpierw w 13. minucie wykończył ładną akcję swoich kolegów (początek wideo), a w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu po świetnym podaniu z głębi pola (wideo od 3:00).

Jego drużyna wygrała 4:1 i zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 61 punktów. 22-latek ma już na koncie 13 ligowych bramek.

To już staje się małą tradycją, ale Robert Lewandowski kolejny raz z rzędu trafił do naszego zestawienia. Kapitan reprezentacji Polski regularnie zdobywa bramki w barwach Bayernu Monachium i samotnie prowadzi w klasyfikacji strzelców 1. Bundesligi. W sobotę 27-latek strzelił gola w meczu 23. kolejki z Vfl Wolfsburg, kiedy w 74. minucie wykorzystał podanie Francka Ribery’ego (wideo od 1:50). Było to jego 23. ligowe trafienie w tym sezonie.

Bayern wygrał 2:0 i prowadzi w tabeli z 62 punktami na koncie.

Kolejną bramkę dla Stade Rennais FC w wygranym 2-1 meczu 28. kolejki francuskiej Ligue 1 z Toulouse FC zdobył Kamil Grosicki. Polak wszedł na boisko dopiero w 82. minucie spotkania, ale jego pojawienie się na murawie dało pozytywny impuls drużynie, która w doliczonym czasie gry strzeliła dwa gole. Decydujące trafienie padło łupem byłego zawodnika Jagiellonii Białystok, który wykorzystał prostopadłe podanie od partnera z zespołu i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramkarza rywali (wideo od 2:35). „Grosik” z siedmioma bramkami jest najlepszym strzelcem szóstej drużyny ligi francuskiej.

Furorę w drużynie AEL Limassol robi Arkadiusz Piech. Napastnik wypożyczony do cypryjskiej drużyny z Legii Warszawa strzelił w niedzielę bramkę w trzecim meczu z rzędu i drugi raz zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. 30-latek w 59. minucie wykazał się sporym sprytem w walce o górną piłkę, zmylił obrońcę i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali (wideo od 0:25).

To trzecia ligowy gol Piecha w tym sezonie. AEL Limassol zajmuje siódme miejsce w tabeli z 31 punktami na koncie.

Perfekcyjny debiut w nowej drużynie zanotował Kamil Wilczek. 28-letni napastnik strzelił zwycięską bramkę w Brøndby IF w wygranym 1-0 meczu 19. kolejki duńskiej ekstraklasy z Hobro IK. Polak w 66. minucie popisał się instynktem klasowego snajpera, kiedy z najbliższej odległości dobił strzał Christiana Nørgaarda (początek wideo). Jego zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Dobrą formę w nowym roku potwierdza Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Borussii Dortmund i w każdym meczu należy do najlepszych na boisku. W ostatniej ligowej kolejce 30-latek przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny: w 85. minucie zaliczył piękną asystę przy bramce Adriána Ramosa, dzięki której jego zespół objął prowadzenie i pokonał rywala (wideo od 3:00). To siódme skuteczne ostatnie podanie reprezentanta Polski w tym sezonie.