Polacy za granicą: Arkadiusz Milik porównywany do Luisa Suareza [WIDEO]

Polacy za granicą: Arkadiusz Milik porównywany do Luisa Suareza [WIDEO] fot. Transfery.info

Gdzie Robert Lewandowski nie może, tam Arkadiusz Milik pomoże! Napastnik Ajaxu kolejny raz potwierdził dobrą dyspozycję, a Adama Nawałkę z pewnością ucieszyły bramki Macieja Rybusa i Kamila Grosickiego.

Arkadiusz Milik ostatnimi czasy regularnie potwierdza swoją świetną formę. Polak w kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców i poprowadził Ajax do piątego zwycięstwa z rzędu w 2016 roku. 22-latek rozegrał całe wyjazdowe spotkanie z Willem II Tilburg w meczu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie, a tuż przed przerwą jego świetny strzał głową dał prowadzenie podopiecznym Franka de Boera (początek wideo). Drużyna przyjezdnych wygrała 4:0 i zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 64 punktów.

Milik ma już na swoim koncie 14 ligowych bramek i bardzo poważnie podchodzi do słów szkockiej pisarki: "Jeśli wierzysz, kiedy cię chwalą, musisz też poważnie podchodzić do tego, jak cię krytykują”. Reprezentant Polski w najlepszy możliwy sposób odpowiedział na krytykę Leo Beenhakkera i mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijał się w tym tempie. Po niedzielnej bramce napastnik został najskuteczniejszym ligowym piłkarzem Ajaksu od sezonu 2009/10 (wówczas ten wyczyn należał do Luisa Suareza), a jego sprowadzeniem zainteresowane są wielkie europejskie kluby. Z Interem Mediolan na czele!

Kolejną bramkę dla Stade Rennais FC w wygranym 4-1 meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1 z FC Nantes zdobył Kamil Grosicki. Polak tym razem wyszedł na boisko w podstawowym składzie swojej drużyny i już na początku pierwszej połowy wpisał się na listę strzelców. 27-latek świetnie przyjął długą piłkę od partnera i sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali (wideo od 0:50). Warto zaznaczyć, że „Grosik” znacznie przyczynił się do pierwszego trafienia, kiedy wykonywał rzut wolny podyktowany po faulu na nim samym, a świetnym strzałem w polu karnym popisał się Ousmane Dembélé (początek wideo).

Nastoletni napastnik strzelił w tym meczu trzy bramki i z dziewięcioma golami jest najlepszym strzelcem drużyny. Grosicki ma na swoim koncie osiem trafień, a Stade Rennais FC zajmuje piąte miejsce w tabeli Ligue 1.

Świetnie nowy rok w Rosji rozpoczął Maciej Rybus. Reprezentant Polski strzelił dwie bramki dla Tierieka Grozny w wygranym 2-1 meczu 19. kolejki ligi rosyjskiej z Lokomotiwem Moskwa. 26-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie, w 8. minucie wykorzystał rzut karny (wideo od 0:40), a po pół godzinie gry piłka po jego strzale odbiła się od rękawic bramkarza i wpadła do bramki. Chociaż nie obyło się bez kontrowersji (początkowo za strzelca uznano bramkarza Lokomotiwu), Tieriek poinformował, że drugie trafienie również zapisano na konto byłego zawodnika Legii Warszawa. Był to szósty gol Rybusa w tym sezonie ligowym, a jego drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Miejsce w naszym zestawieniu utrzymał również Arkadiusz Piech. 30-latek po wypożyczeniu do AEL Limassol przeżywa drugą młodość i seriami zdobywa bramki. W ostatnią niedzielę jego drużyna ponownie podejmowała AS Ethnikós Áchnas w ramach 27. kolejki cypryjskiej ekstraklasy (obie drużyny znalazły się w grupie spadkowej). Polak najpierw otworzył wynik spotkania, kiedy w 16. minucie wykończył akcję całej drużyny (początek wideo), a trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry z najbliższej odległości strzelił ostatnią bramkę w meczu (wideo od 2:26). To piąte i szóste ligowe trafienie Piecha w tym sezonie.

AEL zajmuje pierwsze miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem 34 punktów.

O swoim istnieniu przypomniał również Roger Guerreiro. Brazylijczyk z polskim paszportem strzelił gola dla Villa Nova AC w wygranym 1-0 meczu 6. kolejki Campeonato Mineiro (mistrzostwa stanu Minas Gerais) z Tupi FC. 33-latek przebywał na boisku do 70. minuty. Jego drużyna z dorobkiem 12 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli.