„Kapustka? Bardziej Niemcy niż Anglia”

2 lata temu „Kapustka? Bardziej Niemcy niż Anglia”
fot. Aleksandra Sieczka

Co chwilę dochodzą do nas nowe informacje, ale wszystko wskazuje na to, że Bartosz Kapustka lada moment trafi do Premier League. Co o takim ruchu sądzi były reprezentant Polski i medalista IO w Barcelonie, Dariusz Adamczuk?

Patrzy pan na Kapustkę i w jakiej lidze go widzi?
Myślę, że w tym momencie najlepsza byłaby niemiecka.

Czyli nie Premier League?

W Niemczech jest sporo gry do przodu, strzela się dużo goli, jest trochę walki. Na Wyspach siłowego stylu gry jest o wiele więcej. Bartek jest szybkim zawodnikiem i może na tym bazować, ale pytanie czy jeśli faktycznie trafi na Wyspy, podoła obciążeniom. Jedno jest pewne, kwota pięciu czy sześciu milionów, jakie chce zapłacić za niego Leicester, nie postawi go pod ścianą. Będzie miał więcej czasu niż Milik we Włoszech.

Jeśli trafi do Leicester, brak występów od początku nie powinien dziwić?
Myślę, że - jeśli faktycznie tam trafi - będzie spokojnie wprowadzany. Pamiętajmy, że on ma dopiero 19 lat i idzie do arcytrudnej ligi. Musi nauczyć się tych rozgrywek. W pierwszym sezonie pewnie będzie pełnił rolę zawodnika wchodzącego. Zgaduję, że na oba skrzydła. Bardzo pomocne może być dla niego to, że w szatni "Lisów" jest przecież Marcin Wasilewski.

Ekstraklasa zrobiła się dla Kapustki kompletnie za ciasna? W nowym sezonie bawiłby się z „pańską” Pogonią?
Na pewno by się nie bawił, bo mimo wszystko Ekstraklasa jest bardzo wyrównana. Jeśli Anglicy wykładają tyle pieniędzy, ciężko byłoby taką propozycję odrzucić. Robertowi Lewandowskiemu przeczekanie wyszło na dobre. Mógł odejść wcześniej, ale został jeszcze na sezon w Poznaniu i sięgnął po koronę króla strzelców. Ale z drugiej strony, Marek Citko też chciał kiedyś jeszcze chwilę poczekać z transferem. No i się go nie doczekał.


Pierwszy sezon będzie dla Kapustki przetarciem. Gdyby do transferu z jakichś powodów jednak nie doszło i Bartek pójdzie do Anglii dopiero za rok, będzie uboższy o doświadczenie, które może zebrać przez kilkanaście najbliższych miesięcy.

Padają różne liczby. Około sześciu milionów euro to optymalna kwota?
Myślę, że tak. Fajnie, że chłopak z Polski opuszcza Ekstraklasę za takie pieniądze. Nasza reprezentacja pokazała się ze świetnej strony na mistrzostwach Europy. Niewiele zabrakło, żebyśmy weszli do półfinału, a nawet finału. Widać teraz tego efekty. 



ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Bartosz Kapustka Cracovia Dariusz Adamczuk Anglia Leicester City Polska
Zobacz również
Czwarty transfer Cracovii?
2 tygodnie temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.