Po nich spodziewamy się najwięcej. TOP 14 nowych stranierich w Ekstraklasie

Po nich spodziewamy się najwięcej. TOP 14 nowych stranierich w Ekstraklasie fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Niektórzy zawodnicy od razu wyglądają na sprowadzany niepotrzebnie zagraniczny szrot, ale są i tacy, od których od samego początku można sporo wymagać.

Wzięliśmy pod uwagę graczy, którzy nigdy wcześniej nie występowali w Ekstraklasie. Lista uszczupliła się więc choćby o Siergieja Kriwca czy Miroslava Radovicia.

Dani Abalo (Korona Kielce)


Skrzydłowy, który może również grać w ataku. 28-latek wychował się w Celcie Vigo i rozegrał w jej barwach w sumie ponad 150 spotkań. Ostatnie dwa sezony to występy w Lidze Mistrzów z Ludogorcem Razgrad, Sivassporze oraz hiszpańskim drugoligowcu, Deportivo Alavés. Szczególnie imponować mogą jego liczby z Bułgarii, gdzie przez dwa sezony zanotował 21 goli i 15 asyst.


Dmytro Chomczenowski (Jagiellonia Białystok)


Zeszłosezonowa przygoda Ukraińca w hiszpańskiej w Ponferradinie była dla niego pierwszą poza ojczyzną. W Hiszpanii zbyt dużo jednak nie pograł. Wcześniej w Zorii Ługańsk udowodnił jednak, że potrafi nieźle zakręcić na skrzydle. W Białymstoku z meczu na mecz się rozkręca. Ostatnim występem z Łęczną zasłużył nawet na naszego „Plusa kolejki”.

Mario Engels (Śląsk Wrocław)

Pierwszy Niemiec w historii Śląska. Wychował się FC Köln, ale nie udało mu się tam przebić do pierwszego składu. Regularnie grywał tylko w rezerwach. Dwa ostatnie sezony spędził z kolei w FSV Frankfurt, z którym ostatnio spadł do trzeciej ligi. Zdecydowanie lepsze - zarówno dla niego samego, jak i całego zespołu - były rozgrywki 2014/2015. Uniwersalny pomocnik zakończył je z dwoma bramkami i siedmioma asystami.



Diego Ferraresso (Cracovia)


Urodzony w São Paulo Brazylijczyk w wieku kilkunastu lat został zawodnikiem Liteksu Łowecz. Potem grał jeszcze w Łokomitiwie Płowdiw i Sławiji Sofia. W obu przypadkach występował od deski do deski. To właśnie w Bułgarii został przemianowany z pomocnika w lewego obrońcę. Kopiącego prawą nogą - trzeba dodać. Na razie złapał uraz w spotkaniu z Ruchem Chorzów. Pierwszym, w którym wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce.

Guilherme (Bruk-Bet Termalica)


W Niecieczy próbują zrobić chyba drugą Legię, bo niedawno sprowadzili też Nikolicia, z którego już jednak zrezygnowano. Guilherme z Bruk-Betu ma za sobą wiele lat gry w Rumunii. 26-letni brazylijski lewy obrońca rozegrał w sumie blisko 130 spotkań w barwach Petrolul i Steauy Bukareszt. Z tą drugą sięgnął po kilka tytułów, m.in. po mistrzostwo kraju. Od zimy był jednak bez klubu.

Javi Hernández (Górnik Łęczna)

27-letni hiszpański skrzydłowy bądź napastnik piłkarskie szlify zbierał w Realu Madryt. Na pierwszy zespół „Królewskich” był jednak za słaby i tak grał potem w Salamance, Ourense i Burgos. Ostatni sezon był dla niego bodaj najlepszy w całej karierze. Zanotował cztery ligowe bramki i sześć asyst w barwach Timisoary.

Waleri Kazaiszwili (Legia Warszawa)

Legijna bomba z ostatniego dnia okienka. 23-latek od dawna uchodzi za jeden z największych gruzińskich talentów. 15 występów i trzy bramki w reprezentacji Gruzji. Do tego w sumie 25 trafień i 10 asyst w barwach Vitesse Arnhem w Eredivisie. Ofensywny pomocnik, który - jak sam podkreśla - zawsze marzył o grze w Lidze Mistrzów, został wypożyczony na rok.



Steeven Langil (Legia Warszawa)

Czterokrotny reprezentant Martyniki w spotkaniach Ekstraklasy i eliminacjach Champions League udowodnił już, że potrafi szybko biegać. Liczymy jednak na to, że robiące sporo szumu rajdy przekują się również na liczby. Poprzedni sezon 28-latek, który wcześniej grał m.in. w Auxerre czy Caen, zakończył z sześcioma bramkami i taką samą liczbą asyst dla Beveren.

Thibault Moulin (Legia Warszawa)

Do niedawna Francuz dawał Beveren chyba jeszcze więcej niż Langil. W tym sezonie, w barwach Legii zanotował już trzy asysty w lidze, a jedną dorzucił w pierwszym spotkaniu ze Zrinjskim Mostar. Pod tym względem może nie wygląda źle, ale w Warszawie na pewno spodziewają się po nim o wiele więcej. Momentami widać jednak sporą jakość.

Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)

Jeszcze jeden autorski pomysł Besnika Hasiego. Też słabo zaczął, ale cały czas liczymy na to, że pokaże, na co go stać. Na pewno nie zapomniał jak się gra, a przecież przed przenosinami do Norwich błyszczał w Brügge. Problemy ze zdrowiem swoje zrobiły, ale Belg cały czas może stać się jedną z największych, o ile nie największą gwiazdą Ekstraklasy.

Miguel Palanca (Korona Kielce)

Drugi Hiszpan w Koronie. 28-latek ma na koncie cztery występy w Primera Division. Trzy w koszulce Realu Madryt, w którym zadebiutował na Camp Nou. Potem było trochę gorzej, co nie zmienia jednak faktu, że Palanca przez lata regularnie występował na hiszpańskim drugim szczeblu w Elche i Numancii. Zagraniczną przygodę rozpoczął od australijskiego Adelaide United. W Ekstraklasie wchodzi na razie z ławki. Chociaż i tak udało się mu już ukłuć w meczu z Lechem.



Joan Román (Śląsk Wrocław)

Swego czasu ponad milion euro zapłacił za niego Manchester City. Później za trochę mniej trafił do Barcelony. Trzy lata temu zagrał z nią zresztą przeciwko Lechii Gdańsk. W Katalonii występował jednak tylko w rezerwach, a w Primera Division udało mu się zadebiutować dopiero na wypożyczeniu w Villarrealu. W ostatnim czasie 23-latek próbował podbić Portugalię. Z Bragi został wypożyczony na rok. 

Sito Riera (Śląsk Wrocław) 

Brat Alberta, który zrobił nieco większą karierę. On też próbował swoich sił w Barcelonie i podobnie jak kolega wyżej, kariery w niej nie zrobił. Jeszcze przez grę w rezerwach Espanyolu, 29-latek postanowił spróbować swoich sił za granicą. I tak występował kolejno w Panthrakikósie, Panióniosie, Czornomorću Odessa i Kajracie Ałmaty. 

Simeon Sławczew (Lechia Gdańsk)

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że trafi do Legii, ale ostatecznie wylądował w Gdańsku. Dla 22-letniego środkowego pomocnika to już trzecie wypożyczenie ze Sportingu Lizbona, w którym
jak na razie nie udało mu się przebić. W poprzednim sezonie występował w Apollonie Limassol. Rozegrał 19 spotkań.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tajemnicza absencja w Śląsku Wrocław. Jacek Magiera: Myślę, że jestem nie do końca upoważniony. Niedyspozycja do uprawiania sportu Tajemnicza absencja w Śląsku Wrocław. Jacek Magiera: Myślę, że jestem nie do końca upoważniony. Niedyspozycja do uprawiania sportu Dwóch kandydatów na trenera Bayernu Monachium. Przygotował się na odmowę ze strony Xabiego Alonso Dwóch kandydatów na trenera Bayernu Monachium. Przygotował się na odmowę ze strony Xabiego Alonso OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła ważny kontrakt OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła ważny kontrakt Xabi Alonso potwierdził. Przyszłość rozchwytywanego Hiszpana wyjaśniona Xabi Alonso potwierdził. Przyszłość rozchwytywanego Hiszpana wyjaśniona Wychowanek Lecha Poznań w Widzewie Łódź [OFICJALNIE] Wychowanek Lecha Poznań w Widzewie Łódź [OFICJALNIE] Występował w Premier League i LaLidze, zasilił pierwszoligowca. Hitowy transfer na zapleczu Ekstraklasy [OFICJALNIE] Występował w Premier League i LaLidze, zasilił pierwszoligowca. Hitowy transfer na zapleczu Ekstraklasy [OFICJALNIE] Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy