Oceniamy legionistów po Sportingu: Panie Hasi, a ich dlaczego nie wziął pan ze sobą?! fot. Transfery.info

Legia Warszawa przegrała ze Sportingiem 0:2. Piłkarze Jacka Magiery w jego debiucie zaprezentowali się nieco lepiej niż w meczu z Borussią Dortmund.

Arkadiusz Malarz [4]

Zaczął od świetnej obrony strzału z dystansu Bruno Césara. Potem efektownie zatrzymał uderzenie Sebastiána Coatesa, a ratowała go też poprzeczka. Przy bramkach nie zawalił (choć przy drugiej mógł zachować się trochę lepiej), a po przerwie popisał się jeszcze jedną świetną interwencją, tym razem po strzale Adriena Silvy.

Bartosz Bereszyński [3,5]

Mecz zaczął od ładnego ofensywnego wejścia, które zakończył płaskim dośrodkowaniem. W ogóle jego gra mogła się podobać. Nie pękał, twardo walczył z rywalami. Było nie było, w końcu wylądował w Lizbonie.

Jakub Czerwiński [2]

Przy pierwszym golu stał samotnie w polu karnym. Przy drugim - wyszedł za wysoko. Kilka razy źle wybił.

Jakub Rzeźniczak [3]

Parę razy spóźniony, ale kilkukrotnie ofiarnie zablokował albo wybił piłkę. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewaliśmy się gorszego występu.

Adam Hloušek [3]

Początkowo zbyt łatwo przeszło obok niego kilka piłek i niepotrzebnie faulował, ale później wyglądał już lepiej.

Tomasz Jodłowiec [3]

Błysnął prostopadłym podaniem do Langila. Jak zawsze bardzo dużo pracował i nie popełniał większych błędów. W porównaniu do pana poniżej, podawał ze zdecydowanie większą dokładnością

Thibault Moulin [1,5]

Mnóstwo niecelnych podań, strat i niepotrzebnych fauli. Dlaczego Besnik Hasi nie zabrał go ze sobą?

Guilherme [3]

Zbyt wiele niedokładnych podań i błędów w grze obronnej. W ofensywie rozkręcił się trochę po przerwie. Próbował akcji indywidualnych. Ale i tak spodziewamy się więcej.

Miroslav Radović [1,5]

Pechowo przedłużył dośrodkowanie z rożnego, po którym padła pierwsza bramka dla Sportingu. W ofensywie dawał niewiele. W zasadzie nic. Katastrofalne pudło z kilkunastu metrów w drugiej połowie

Steeven Langil [1]

Dowiedzieliśmy się o nim czegoś nowego! Oprócz tego, że biega nieco szybciej od kolegów, kompletnie nie potrafi kryć we własnym polu karnym. Przy golu numer jeden pilnował Jodłowca. Zszedł w przerwie. Pytanie to samo, co w przypadku Moulina.

Nemancja Nikolić [1,5]

Słabiutki strzał na początku spotkania. Potem szukał gry, ale przy piłce bywał dość rzadko.

Michaił Aleksandrow [2]

Wszedł w miejsce Langila i w ofensywie zaprezentował się dość podobnie.

Vadis Odjidja-Ofoe [4]

Sami dziwimy się, że to piszemy, ale po wejściu za Nikolicia wniósł sporo ożywienia. Szczególnie podobać się mogło jego podanie do Aleksandrowa, gdy miał obok siebie kilku rywali.