Oceniamy Polaków za Armenię: Są dwójki i jedynki...

Oceniamy Polaków za Armenię: Są dwójki i jedynki... fot. Transfery.info

To nie było spotkanie Polaków. Biało-czerwoni wygrali 2:1, ale kilku z nich zaprezentowało się bardzo słabo.

Łukasz Fabiański [2,5]

W pierwszej połowie Armeńczycy kilka razy postraszyli, ale on sam nie musiał poważniej interweniować. Goręcej zrobiło się po przerwie. Przy golu raczej bez szans.

Jakub Błaszczykowski [3]

Można było spodziewać się jego ofensywnych wejść. Przed przerwą szczególnie udane było dośrodkowanie do Teodorczyka. „Teo” nie doskoczył jednak do piłki. Koniec końców, miał ogromny wpływ na wynik. To po faulu na nim mieliśmy wolnego, po którym padł pierwszy gol. W ostatnich sekundach sam popisał się znakomitym dośrodkowaniem ze stojącej piłki.

Thiago Cionek [1,5]

Przy golu Pizzellego tylko patrzył, jak piłka wpada do siatki. Prawie ośmieszył się też w kolejnej akcji, w ostatniej chwili naprawiając swój błąd. Graliśmy z Armenią, a nie Anglią. Trzeba być bardziej pewnym.

Kamil Glik [1,5]

Bez spektakularnego kiksu i lepiej niż z Duńczykami, ale mimo wszystko, dowodzona przez niego obrona dała sobie wbić gola słabiutkiemu rywalowi. Słaby w inicjowaniu akcji.

Artur Jędrzejczyk [2,5]

Po raz kolejny podobać się mogła jego współpraca z Grosickim. Był ciąg na bramkę, raz bardzo ładnie podał Lewandowskiemu. Niestety jeszcze przed przerwą zszedł z boiska z powodu kontuzji. Oby to nie było nic poważnego.

Kamil Grosicki [1,5]

Meczem z Danią postawił sobie wysoko poprzeczkę. Nie przeskoczył jej. Miał kilka wejść, ale nie kręcił już tak rywalami. A przecież byli o wiele słabsi. Chwilę przed zejściem z boiska miał niezłą okazję, ale piłka przeszła koło słupka.

Grzegorz Krychowiak [1]

Do pewnego momentu cierpliwie przerzucał piłkę z jednej strony na drugą. Potem sam kilka razy pokazał się w ofensywie, w pierwszej połowie fatalnie pudłując z pola karnego, a w drugiej przenosząc futbolówkę nad bramką. Po przerwie Armeńczycy zbyt łatwo przenosili się w okolice naszej bramki. Nikt tych akcji nie przecinał a przecież od tego jest „Krycha”. Bardzo niedokładny.

Piotr Zieliński [3]

Od początku szukał uderzenia, a do tego nieźle wykonywał stałe fragmenty gry. Najbardziej podobać się mogła jego współpraca z Lewandowskim. Posłał mu kilka niezłych piłek, a i „Lewy” odwzajemniał mu się niezłymi dograniami. Czekamy jednak na wymierne efekty gry.

Maciej Rybus [2]

Od pierwszych minut odważnie z przodu, gdzie popisał się m.in. akcją dwójkową z Teodorczykiem. Po zejściu z boiska Jędrzejczyka został cofnięty do defensywy i z przodu było go trochę mniej. Nie przeszkodziło mu to jednak dobrze dośrodkować z wolnego, co dało nam gola. Niestety, chwilę później to jego faul sprokurował gola dla rywali. Za łatwo dawał się ogrywać.

Łukasz Teodorczyk [2,5]

Szukał strzału głową, ale dwa czy trzy razy zabrakło mu kilku centymetrów. Nie można mu było jednak odmówić aktywności. Po jednym z uderzeń arbiter powinien podyktować zresztą jedenastkę po ręce jednego z przeciwników. No i to po faulu na nim z boiska wyleciał Gaël Andonian. Piłka go szukała, zabrakło gola.

Robert Lewandowski [4]

Jak zawsze, od pierwszych minut sporo się cofał i przepychał z rywalami. Momentami wykonywał tytaniczną robotę. Miał kilka niezłych okazji - choćby główkę, po której piłkę z linii bramkowej wybijał Lewon Hajrapetjan. Potem zrobił swoje przy samobóju, a w ostatniej akcji meczu udowodnił, że jest prawdziwym kozakiem. Było kilka strat i słabych uderzeń, ale ostatecznie dał nam trzy punkty.