Oficjalnie: Klose kończy karierę i dołącza do sztabu Joachima Löwa

2 lata temu Oficjalnie: Klose kończy karierę i dołącza do sztabu Joachima Löwa
fot. FotoPyk

Miroslav Klose postanowił zawiesić piłkarskie obuwie na kołku i rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

38-letni napastnik od lipca pozostawał bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z Lazio. Były reprezentant Niemiec długo rozglądał się za nowym pracodawcą. Dużo mówiło się o tym, że może zagrać w nowym sezonie Major Soccer League. Piłkarz ostatecznie nie zdecydował się skorzystać z tej opcji i postanowił zakończyć profesjonalną karierę oraz rozpocząć pracę w sztabie Joachima Löwa.

- W kadrze narodowej odnosiłem swoje największe sukcesy. Nigdy nie zapomnę tych pięknych chwil i cieszę się z powrotu do niej. W ostatnich miesiącach dojrzewał we mnie pomysł, aby zostać trenerem. Jestem wdzięczny selekcjonerowi i Hansiemu Flickowi za otrzymaną szansę. Mam nadzieję, że będę mógł teraz doskonalić swoje umiejętności szkoleniowe w praktyce - powiedział Klose.

Zawodnik urodzony w Opolu w trakcie profesjonalnej kariery strzelił 303 bramki. Zdecydowaną większość z nich w piłce klubowej, ale to nie dzięki występom w takich zespołach jak 1. FC Kaiserslautern, Werder Brema, Bayern Monachium (dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec) oraz Lazio zostanie przez wielu zapamiętany. Jak sam mówi największe sukcesy osiągnął broniąc barw „Die Mannschaft”. Klose po dzień dzisiejszy jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Niemiec - 71 goli oraz Mistrzostw Świata - 16 goli. W sumie brał udział w czterech mundialach (mistrzostwo - 2014, wicemistrzostwo - 2002, trzecie miejsce - 2006) oraz trzech Mistrzostwach Europy (wicemistrzostwo - 2008).TAGI: Oficjalnie Miroslav Klose Niemcy Koniec kariery Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0044 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.