Polacy za granicą: Stępiński ratuje Nantes [WIDEO]

Polacy za granicą: Stępiński ratuje Nantes [WIDEO] fot. Transfery.info

Przed przerwą reprezentacyjną wielu naszych rodaków nie zachwyciło, a część dostała nawet wolne od klubowych trenerów. Spośród tych, którzy wystąpili tylko trzech z nich wpisało się na listę strzelców - Stępiński, Wilczek i Parzyszek.

Udany weekend na duńskich boiskach zanotował Kamil Wilczek. Były napastnik m.in. Piasta Gliwice zdobył pierwszą bramkę dla Brøndby IF w zwycięskim 2-1 spotkaniu przeciwko Viborg FF. Polak w 7. minucie wpisał się na listę strzelców i przebywał na placu gry do 64. minuty, wtedy zmienił go Christian Jakobsen.

To dziewiąte ligowe trafienie Wilczka w tym sezonie.

Swojego trzeciego gola na boiska Ligue 1 strzelił Mariusz Stępiński. Były napastnik Ruchu Chorzów w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców w starciu z Toulouse i uratował Nantes przed porażką. Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku w 76. minucie.

Mariusz Stepinski Goal HD - Nantes 1-1 Toulouse... przez Football--Live

Nantes z dwunastoma punktami zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli.

Piotr Parzyszek strzelił bramkę dla De Graafschap w wygranym 5-0 meczu 13. kolejki drugiej ligi holenderskiej przeciwko Fortunie Sittard. Polak pokonał bramkarza rywali w 41. minucie i przebywał na boisku do 83. minuty gry (wideo od 0:05).

To dziewiąte ligowe trafienie naszego snajpera.

Zadowolony z siebie może też być Janusz Gol. Były pomocnik Legii Warszawa rozegrał bardzo dobre zawody w starciu przeciwko CSKA Moskwa i zdołał nawet zaliczyć asystę przy pierwszym trafieniu swojego zespołu. Niestety, jego Amkar Perm tylko lub aż zremisował 2-2 na wyjeździe z utytułowanym rosyjskim klubem.

Udany weekend za sobą mają także dwaj nasi reprezentacyjni bramkarze. Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski zachowali czyste konta w swoich spotkaniach, a ich drużyny odniosły przekonujące zwycięstwa.