Polacy za granicą: Pierwsze bramki Lewczuka i Piecha. Znakomita passa Teodorczyka [WIDEO] fot. Transfery.info

Arkadiusz Piech i Igor Lewczuk zdobyli swoje pierwsze gole w tym sezonie. Z kolei Łukasz Teodorczyk już tak się rozstrzelał, że jest lepszy od Leo Messiego.

Łukasz Teodorczyk w trakcie ostatniego zgrupowania kadry udowodnił niedowiarkom swoją przydatność dla reprezentacji, biorąc udział w golach zdobytych przez Roberta Lewandowskiego z Rumunią oraz strzelając bramkę dającą nam remis w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią. Po powrocie do klubu 25-latek podtrzymał dobrą passę i dwukrotnie pokonał golkipera Zulte Waregem. Niestety gole Polaka na niewiele się zdały, ponieważ Anderlecht przegrał 2:3 i spadł na szóste miejsce w tabeli Jupier Pro League.

Warto także dodać, że dla Teodorczyka były to trafienia numer 16. i 17. we wszystkich rozgrywkach, co pozwala mu być obecnie lepszym od Leo Messiego (16. goli), Edinsona Cavaniego (15. goli) czy Sergio Agüero (14. goli).

Z pozostałych napastników z naszego kraju wyróżnił się jeszcze Arkadiusz Piech. Były zawodnik Ruchu Chorzów czy Legii Warszawa po dłuższej przerwie w końcu wpisał się na listę strzelców Apollonu w wyjazdowym starciu z Karmiotissą. 31-latek pojawił się na placu gry w 24. minucie w miejsce kontuzjowanego Abrahama Gneki Guié, a w drugiej połowie dołożył swoją cegiełkę do okazałego zwycięstwa drużyny z Limassolu (6:0), która mimo wszystko tylko utrzymała piątą pozycję w lidze.

Udany weekend za sobą ma także Igor Lewczuk. Doświadczony obrońca po raz kolejny solidnie spisał się w defensywie Bordeaux, ale tym razem dołożył też coś od siebie w ofensywie. Reprezentant Polski w pierwszej połowie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ten nie zdołał jednak dowieźć do końca korzystnego rezultatu i w ostatniej minucie stracił cenne trzy punkty, co w efekcie pozwoliło utrzymać drużynie siódme miejsce w tabeli Ligue 1.

Igor Lewczuk Goal HD - Guingampt0-1tBordeaux 20... przez footbalderby

Solidny występ w barwach Leicester U-23 zanotował Bartosz Kapustka. Były piłkarz Cracovii w towarzyskim starciu przeciwko Słowenii (1:1) nie spisał się najlepiej i opuścił zgrupowanie kadry w nie najlepszym humorze. 19-latek po powrocie do Anglii od razu dostał szansę na poprawienie swoich notowań nie tylko u selekcjonera, ale i u Claudio Ranieriego. Pomocnik rozegrał pełne spotkanie przeciwko Derby U-23 w ramach Premier League 2 w grupie pierwszej i strzelił w nim jedną z pięciu bramek dla swojej drużyny, która dzięki wygranej awansowała na siódmą pozycję w lidze. Dla młodego pomocnika był to drugi gol zdobyty w rezerwach Leicester w tym sezonie.

Na wyróżnienie zasłużył sobie także Tomasz Kuszczak. Doświadczony golkiper zachował czwarte czyste konto w tym sezonie i przyczynił się do zwycięstwa Birmingham City nad Bristol City (1:0). „Niebiescy” po tej wygranej awansowali na piąte miejsce w tabeli Championship, które uprawnia do gry w barażach o Premier League.