Beznadzieja w Płocku. Mecz do szybkiego zapomnienia

2 lata temu Beznadzieja w Płocku. Mecz do szybkiego zapomnienia
fot. Aleksandra Sieczka

Spotkanie Wisły Płock z Piastem Gliwice po prostu się odbyło. Bezbramkowy remis w połączeniu ze słabą grą daje mocnego kandydata do walki o tytuł najgorszego meczu sezonu.

Drobne niespodzianki w składach: Marcin Kaczmarek rozbił grającą dotychczas w każdym meczu parę stoperów Bozić-Szymański - tego drugiego zastąpił Bartłomiej Sielewski. 32-latek dostał tym samym szansę na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza składem znalazł się też pauzujący za kartki Dominik Furman.

Piast przystąpił do spotkania bez kontuzjowanego Sandro Gotala, który w ostatnim meczu z Cracovią strzelił bramkę na wagę remisu. Do składu wrócili Murawski, Sedlar, Badia i Jankowski, za to na ławce zasiedli Girdvainis, Masłowski i Korun, a Barisic znalazł się poza osiemnastką meczową.

Im strzelać nie kazano: Kiepskie warunki atmosferyczne (silny wiatr) nie mogą być żadnym usprawiedliwieniem dla tak słabej gry obu zespołów. Składnych akcji było jak na lekarstwo, piłkarzom brakowało jakiegokolwiek zaangażowania, a trybuny świeciły pustkami. Naprawdę bardzo ciężko napisać coś pozytywnego o meczu, w którym nie działo się praktycznie nic. Zwłaszcza w kolejce, w której Korona strzeliła cztery bramki, a Rafał Boguski i spółka wbili Arce aż pięć goli. 

Pechowy Reca: Przed sezonem typowany na gwiazdę Ekstraklasy, szybko został przez nią zweryfikowany. Młody skrzydłowy miał dziś dwie okazję na zdobycie gola i przełamanie serii słabych występów, ale raz strzelił w poprzeczkę, a raz obok bramki strzeżonej przez Szmatułę. Na razie możemy zaliczyć Recę do grona niewypałów, ale może na wiosnę pokaże więcej kunsztu piłkarskiego. Fakt faktem, jego strzały były najgroźniejszymi okazjami "Nafciarzy" w tym meczu.

Sędzia Frankowski najlepszym obrońcą: Przypadek sprawił, że Piast stracił okazję na ożywienie tego spotkania - arbiter ustawił się tak niekorzystnie, że wpadł na zmierzającego do piłki Martina Bukatę. Słowak nie miał już szans na wykonanie ładnego uderzenia.

Wisła Płock - Piast Gliwice 0:0

Wisła: Kiełpin [3] - Stępiński [2], Bozić [3], Sielewski [3], Stefańczyk [2] - Rogalski [2], Wlazło [2], Reca [2] (77' Kun), Iliev [2] (87' Drozdowicz), Kriwiec [2] - Kante [2]

Piast: Szmatuła [3] - Mraz [2] (70' Moskwik), Hebert [2], Sedlar [3], Pietrowski [2] - Murawski [2], Mokwa [2], Bukata [3], Badia [2] (83' Masłowski), Szeliga [2] (60' Zivec [2]) - Jankowski [2]

Żółte kartki: Bozić - Sedlar, Bukata, Murawski

Sędzia: Bartosz Frankowski [3]
Widzów:
3145

Plus mecz Transfery.info: Martin Bukata (Piast Gliwice)ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Wisła Płock Piast Gliwice Polska Ekstraklasa
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.